Çözüldü Windows'u yanlışlıkla HDD'ye kurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

507320

Decapat
Format atıyordum, format bitti baktım PC cok yavas sonra bir baktım HDD'ye kurmuşum Windows'u bunu nasıl düzeltebilerim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atıyordum, format bitti baktım PC cok yavas sonra bir baktım HDD'ye kurmuşum Windows'u bunu nasıl düzeltebilerim teşekkürler.
Tekrardan formatladığınızda hangi diske yükleyeceğinizi soruyordu eğer yanlış hatırlamıyorsam. Oradan SSD'yi seçip HDD'yide temizleme işlemi yapabiliyorduk. Ama eğer riske atmayayım derseniz, bilgisayarı FreeDos yapıp tekrardan formatlayabilirsiniz. Yada belki HDD'den Windows'u silme uygulamaları vardır, onları kullanırsınız.

Bahsettiğim işlem biraz buna benziyor;

1697186431419.png

Buradan HDD'yi sil yapıp, SSD'yi seçip ileri işlemi yapıyorduk. Harddiskinizdeki tüm verileri siliyor, daha sonra SSD'ye Windows 10'u kuruyor.

Son düzenleme:
Tekrardan formatladığınızda hangi diske yükleyeceğinizi soruyordu eğer yanlış hatırlamıyorsam. Oradan SSD'yi seçip HDD'yide temizleme işlemi yapabiliyorduk. Ama eğer riske atmayayım derseniz, bilgisayarı FreeDOS yapıp tekrardan formatlayabilirsiniz. Ya da belki HDD'den Windows'u silme uygulamaları vardır, onları kullanırsınız.

Bahsettiğim işlem biraz buna benziyor;

Eki Görüntüle 1975589

Buradan HDD'yi sil yapıp, SSD'yi seçip ileri işlemi yapıyorduk. Harddiskinizdeki tüm verileri siliyor, daha sonra SSD'ye Windows 10'u kuruyor.

Buradan peki hangisinin SSD oldugunu nereden bileceğim GB'ına bakarak mı? Bende tek tek HDD SSD diye yazmadı cunku.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı