Windows'u yeni bir diske taşımak

aliovsky

Kilopat
Daha fazla  
512 GB SSD var kasamda şu an. Yetmemeye başladığı için yeni bir HDD alıp programları ve Windows'u buna taşımak istiyorum. Oyunları da SSD'ye kuracağım. En sağlıklı şekilde nasıl yapabilirim?

En sağlıklı yolu format. Ayrıca Windows un SSD de olmasını tavsiye ederim. Oyunları HDD ye kurabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

512 GB SSD var kasamda şu an. Yetmemeye başladığı için yeni bir HDD alıp programları ve Windows'u buna taşımak istiyorum. Oyunları da SSD'ye kuracağım. En sağlıklı şekilde nasıl yapabilirim?

Windows daha ağır çalışır tam tersini yapsanız daha mantıklı olur. HDD'ye normal Windows'u kurup diğer diski kullanmaya devam edebilirsin fakat sisteminde 2 adet Windows olacak.

Tam tersi olmalı. Windows ve programlar SSD, oyun ve fotoğraf, video gibi dosyalar HDD içerisine. Technopat'ın paylaştığı disk klonlama videosunu izleyin, yukarıda arkadaş paylaşmış.

Sistemi SSD'ye kurarsan daha hızlı çalışacaktır fakat ben temiz kurulumdan yanayım. Sana da temiz kurulumu öneririm.

Windows'u SSD'ye kurmam gerektiğini anladım fakat temiz kurulum/format ile disk klonlama arasında ne fark var? Ya da aynı şey de ben mi anlamadım...

Yeni konular

Geri
Yukarı