Windows'un kurulu olduğu diski değiştirme

EndlessNight

Decapat
Daha fazla  
Benim 1 adet HDD, 1 adet ise SSD'im var. Sahip olduğum SSD bozuk olduğu için garantiye göndereceğim, SSD'yi çıkartırsam illa HDD'ye Windows kurmam gerekir mi? Yoksa SSD'yi çıkartmadan önce BIOS ayarlarından Boot cihazı değiştirme gibi bir şeyler var mı? Öyle bir şey yapılabilir mi? Diyelim SSD garantiden geldi, tekrar Windows kurmam gerekecek mi yoksa SSD'yi takıp direkt bilgisayarı başlatacak mıyım? SSD garantiden gelene kadar Bilgisayar'a ve Steam yaz indirimlerine mahrum kalmak istemiyorum ama zorunda kalırsam mecbur bilgisayarsız duracağım SSD gelene kadar.

Benim 1 adet HDD, 1 adet ise SSD'im var. Sahip olduğum SSD bozuk olduğu için garantiye göndereceğim, SSD'yi çıkartırsam illa HDD'ye Windows kurmam gerekir mi? Yoksa SSD'yi çıkartmadan önce BIOS ayarlarından Boot cihazı değiştirme gibi bir şeyler var mı? Öyle bir şey yapılabilir mi? Diyelim SSD garantiden geldi, tekrar Windows kurmam gerekecek mi yoksa SSD'yi takıp direkt bilgisayarı başlatacak mıyım? SSD garantiden gelene kadar Bilgisayar'a ve Steam yaz indirimlerine mahrum kalmak istemiyorum ama zorunda kalırsam mecbur bilgisayarsız duracağım SSD gelene kadar.
Disk klonlama uygulamaları var. Onlarla yapabilirsin ama en sağlıklısı temiz kurulum. HDD'ye Windows kurmak zorundasın. SSD'ye de aynı şekilde.

Windowsunuz SSD de ve o çıkınca doğal olarak hddye tekrar windows kurmanız gerekiyor.

Ancak başka bir pcde başkatılabilir ubuntu usbsi yapıp dosyalarınızı hdden alabilirsiniz.

Ayrıca ubuntudan hdd nizdeki boş alanın 100gb kadarını ayırıp yeni bir disk oluşturun NTFS formatında ve windowsu bunun içine kurun.

Böylece hddeki verilerinizi kaybetmezsiniz. Sağlıklı bir windows kurulumunuz olur. SSDniz gelince değişim yapıldıysa windowsunuzu kurarsınız. Onarım yapıldıysa tekrar windows kurup kullanırsınız.

Saygılarımla

Yeni konular

Geri
Yukarı