WinRAR kopyalama işlemi çok uzun sürüyor

BeratKubilay

Decapat
Daha fazla  
Gençler selam. Öncelikle sorunumu söyleyeyim; 38.7 GB'lık bir dosya indirdim, sonrasında normal bir klasöre atacaktım ki bir şey fark ettim. Kopyalamanın tahmini bitme süresi 5 dakikadan 2 saate fırladı ve kopyalama işlemi yüzdelere bakıldığında hareket etmiyor. Görev yöneticisine baktım işlemci kullanımı %0 WinRAR için, normalde bu tarz kopyalama tarama gibi işlemler işlemci sömürmez mi? i5 9400F kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'niz bir sebepten acı çekiyor. Ya cache dolmuş ya da arkada başka bir uygulama tarafından ciddi şekilde kullanılıyor. Veya sıcaklık çok yüksek olabilir. Benzer sorunu Crucial'in bir SSD'sinde(BX500 240 GB) görmüştüm SSD 75 dereceye çıktığı zaman 10-20 MB/s'yi geçemiyordu.

SSD'niz bir sebepten acı çekiyor. Ya cache dolmuş ya da arkada başka bir uygulama tarafından ciddi şekilde kullanılıyor. Veya sıcaklık çok yüksek olabilir. Benzer sorunu Crucial'in bir SSD'sinde görmüştüm SSD 75 dereceye çıktığı zaman 10-20 MB/s'yi geçemiyordu.

SSD Crucial marka PC'yi açtığım gibi girip yaptım ayrıca diğer Windows 10 için kopyalama işleminde SSD kullanılıyor acı çektiğini sanmıyorum sistem 4 5 aylık.

SSD'niz bir sebepten acı çekiyor. Ya cache dolmuş ya da arkada başka bir uygulama tarafından ciddi şekilde kullanılıyor. Veya sıcaklık çok yüksek olabilir. Benzer sorunu Crucial'in bir SSD'sinde(BX500 240 GB) görmüştüm SSD 75 dereceye çıktığı zaman 10-20 MB/s'yi geçemiyordu.

Ne gibi bir işlem bunu düzeltir?
SSD'im 480 GB BX model evet biliyorum günüze göre az bir depolama ama Online oyun oynamıyorum offline oynadığım için oyunları indirdiğim gibi siliyorum yani o yüzden paşa paşa yetiyor 480 GB. Bir de SSD hatırladığım kadarıyla 30 40 derece arası oyunlarda.

SSD Crucial marka PC'yi açtığım gibi girip yaptım ayrıca diğer Windows 10 için kopyalama işleminde SSD kullanılıyor acı çektiğini sanmıyorum sistem 4 5 aylık.
Dediğim gibi benzer sorunu yaşan arkadaşımın eski SSD'si 120 GB'di. SSD'ler ilk alınabilir olduğu zaman ABD'den getirtmiş. Yine Crucial olsun istedi. Klonlama işlemini bizzat ben yaptım. 3 ay oldu ya da olmadı bana "Sistem çok yavaşladı. Sence yeni SSD'den olabilir mi?" dedi. SSD'nin sıcaklığına baktığım zaman 60-65'in altını görmediğini ve en ufak bir yazma/okuma işleminde 75'lere kadar çıktığını gördüm. Sanırım kronik sorunlu.

Dediğim gibi benzer sorunu yaşan arkadaşımın eski SSD'si 120 GB'di. SSD'ler ilk alınabilir olduğu zaman ABD'den getirtmiş. Yine Crucial olsun istedi. Klonlama işlemini bizzat ben yaptım. 3 ay oldu ya da olmadı bana "sistem çok yavaşladı. Sence yeni SSD'den olabilir mi?" dedi. SSD'nin sıcaklığına baktığım zaman 60-65'in altını görmediğini ve en ufak bir yazma/okuma işleminde 75'lere kadar çıktığını gördüm. Sanırım kronik sorunlu.

Dediğin olabilir fakat bu sorun sadece WinRAR da var.

Nasıl yani 7-ZIP'den mi açayım dosyayı.
Dediğim gibi benzer sorunu yaşan arkadaşımın eski SSD'si 120 GB'di. SSD'ler ilk alınabilir olduğu zaman ABD'den getirtmiş. Yine Crucial olsun istedi. Klonlama işlemini bizzat ben yaptım. 3 ay oldu ya da olmadı bana "sistem çok yavaşladı. Sence yeni SSD'den olabilir mi?" dedi. SSD'nin sıcaklığına baktığım zaman 60-65'in altını görmediğini ve en ufak bir yazma/okuma işleminde 75'lere kadar çıktığını gördüm. Sanırım kronik sorunlu.

Kopyalama işlemini yaparken HWMonitor'den baktım 30 33 derece arası sıcaklık yani SSD ile alakalı değil gibi.
Sizlere şunu söyleyeyim fireware güncel SSD 30 33 derece arası görev yönetisi en başta 350 mb/s dersken bir anada 10 mb/s dedi yazılımsal bir şey bence çünkü SSD imde ya da işlemcimde bir sorun yok sistem yeni zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı