Wireless Adaptör Seçimi

Ensar Karakaya

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul Beylikdüzü
Daha fazla  
Arkadaşlar benim 2 sorum olacak.

İlki masaüstü bilgisayarım için USB bir wi-fi adaptörümü yoksa PCI bir wi-fi adaptörü mü almam gerekli ?
USB seçeneğinde her sistemde, ister masaüstü ister dizüstü olsun kullanabileceğim için daha ileriye dönük geldi ama PCI seçeneğinde de daha verimli bir seçenek denmekte bu soru en önem arz eden sorumdu.

Diğer sorum ise alıcı markaları hakkında olacak.
TP-link'in ürünlerine bakıyordum zaten piyasada bulunan frisby everest markalarından hep kaçtım bana en F/P ürünleri önerirseniz sevinirim.

Dipnot: CS:GO, BF3-4 gibi oyunlar oynuyorum ve pingimin artmayacağı cinsten yani asıl amacı beni online oyunlarda üzmeyecek bir wireless adaptör arıyorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Windows 10 desteği olup olmadığına dikkat et eğer ki windows 10 kullanıyorsan. Bende tp-link 8200nd var fakat windows 8 driver ile windows 10 da kullanıyorum. Telefonun gördüğü mesafeyle aynı gibi çekim gücü. Birazcık fazla olabilir. Chipseti realtek 8192CU. Qualcoom markalı chipsetli bulursan onlardan al. Benim notebook ta var. Driver güncelleme yapıldığında eskiden olmayan 5GHZ desteğide gelmişti. Usb ve PCI arasında fazla fark olmaz büyük ihtimalle. Hatta usb 3.0 destekli alırsan hızın 1200 mbps ye kadar bağlantı sağlayabilirsin.

Hocam yeni nesil bir örnek verebilirsek güzel olacak.

Arkadaşlar 50-70 TL arası en kaliteli ve performanslı wi-fi alıcısı önerin aciliyeti var bu işin hiç kimse yazmıyor bu nasıl forum demeye başladım.

Hocam yeni nesil bir örnek verebilirsek güzel olacak.

Arkadaşlar 50-70 TL arası en kaliteli ve performanslı wi-fi alıcısı önerin aciliyeti var bu işin hiç kimse yazmıyor bu nasıl forum demeye başladım.
Ben zamanında EDUP-W14 almıştım 120TL'ye 5Km ötedeki Wi-fi'yi çekiyordu. :D
Şaka bir yana eğer TP-LINK olmasada olur diyorsan. BURADA
Ama yok TP-LINK diyorsan. BURADA
Yalnız söylemeliyim Wireless ile Online oyun oynanmaz. Ping en iyi durumda 90 ila 120 arasında olucaktır.
Son olarak W10 desteği varmı bilmiyorum sadece aklımdakilerdi bunlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı