Wireless kulaklığı sürekli şarj etmek bataryaya zarar verir mi?

ResourN~

Hectopat
Genelde bilgisayar için olan kafa üstü, tipik dongle ile çalışan Wireless kulaklığı belirli bir süre kullandıktan sonra kullanmadığımız zamanlarda fullenmesi için şarja bırakmak batarya ömrünü olumsuz etkiliyor mu? Bunun eskiden bir sorun olup şimdiki yeni pillerde böyle bir problem olmuyor diye biliyorum fakat emin olmak istedim. Bilgili arkadaşlar yazabilir mi?

Hocam kablosuz kulak içi kulaklıkları da kutusuna koyduğumuzda kendisi şarj oluyor, yani ben 30 dk müzik dinleyip sonra kutusuna koyuyorum. Bence bir problem teşkil etmiyordur.

Zamanında çok yabancı kaynak araştırdım. Neredeyse her cihazda olan lityum iyon pilleri %25/30 ve %80/85 arasında şarj etmek en sağlıklısı. Kullanırken şarj etmek pillerde ısıya yol açtığından ben önermiyorum kapatıp kullanmadığınız zaman şarj edebilirsiniz belirttiğim seviyelerde. Ayrıca şarja bırakıp pil dolana kadar saatlerce kalması zararlı, lityum iyon pillerin içindeki hücreler öldüğünden sağlıklı bir yöntem değil. Önerim dediğim şarj aralıklarında kullanmadığınız veya tercih etmesem de kullandığınız zaman şarj edebilirsiniz. Bu batarya ömrü için optimum kazanım sağlar.

Hocam, zaten Li-ion piller dolduktan sonra akımı kesiyor. İstediğiniz zaman şarja koyup alabilirsiniz. Kulaklıklarda ısınma durumu olmadığı için ömür açısından da sorun teşkil etmez.

Zamanında çok yabancı kaynak araştırdım. Neredeyse her cihazda olan lityum iyon pilleri %25/30 ve %80/85 arasında şarj etmek en sağlıklısı. Kullanırken şarj etmek pillerde ısıya yol açtığından ben önermiyorum kapatıp kullanmadığınız zaman şarj edebilirsiniz belirttiğim seviyelerde. Ayrıca şarja bırakıp pil dolana kadar saatlerce kalması zararlı, lityum iyon pillerin içindeki hücreler öldüğünden sağlıklı bir yöntem değil. Önerim dediğim şarj aralıklarında kullanmadığınız veya tercih etmesem de kullandığınız zaman şarj edebilirsiniz. Bu batarya ömrü için optimum kazanım sağlar.

Zaten kullanırken şarj etmiyorum. Kulaklığı kablolu olarak kullanma seçeneğim de var. Kulaklık kapalı konumda ve kulaklıkla işim olmadığı zamanlarda hiç yoktan şarjı artsın diye şarja bırakıyorum. O sıkıntı yaratıyor mı diye emin olmak istedim sadece.

Geri
Yukarı