Çözüldü Witcher 2'de gümüş kılıcım yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kum_890

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Witcher 2 oynuyorum ve gümüş kılıcım yok. Şey kısmındayım saskiayı koru. Bu sanırım normal bir şey değil ne olur yardımcı olun.

Çözüm
J tuşuna bastığınızda oyunda görev listesi ve karakter, yaratık ve eşya ansiklopedisi olan Journal (günlük?) menüsünün açılması lazım hocam. Görevlerin olduğu kısma girin.
Oradan takip etmek istediğiniz göreve çift tıklayıp aktif göreviniz yapabiliyorsunuz.

Gümüş kılıç olayını çözdünüz mü bu arada? Mesajınızdan öyle anladığım için diğer sorunuzu görene kadar cevap yazmadım bilerek.
Saçma bir soru olacak ama envanterinize baktınız mı? Veya klavyede 2 tuşuna bastığınızda gümüş kılıcı çekemiyor musunuz? Oyunun bu kısmında ekipman kaybettiğimizi hatırlamıyorum.
Envanteri açtığınızda "gümüş kılıç" slotu boş mu? Daha önce kullandığınız gümüş kılıcı kuşanıp öyle deneyin.
Pek ihtimal vermiyorum ama yine de Saskia'dan kastınız Triss mi, oyunun başında mısınız? Eğer öyleyse oyunun Tutorial kısmında kılıcınızı kaybettiğiniz hatırlamıyor olabilirsiniz.
Eğer Witcher 1'den Aerondight ya da Moonblade'in olduğu bir kayıt aktarmadıysanız, Flotsam'da "Adam Asıyorlar!" olarak hatırladığım görevden sonra demirci cüceye giderek gümüş kılıç yaptırabilir veya satın alabilirsiniz (Gümüş kaplı kılıç, 8-16 hasar).
"Efsunger gümüş kılıcı" (10-17 hasar) yapım şemasını indiğiniz sahilin yanındaki gemide bulabilirsiniz. 12-18 hasarlı "Sağlam efsunger gümüş kılıcı" yapım şemasını Loredo'yla görüştüğünüz görevden alabilirsiniz.

Saçma bir soru olacak ama envanterinize baktınız mı? Veya klavyede 2 tuşuna bastığınızda gümüş kılıcı çekemiyor musunuz? Oyunun bu kısmında ekipman kaybettiğimizi hatırlamıyorum.
Envanteri açtığınızda "gümüş kılıç" slotu boş mu? Daha önce kullandığınız gümüş kılıcı kuşanıp öyle deneyin.
Ayrıca Saskia'dan kastınız Triss mi, oyunun başında mısınız? Eğer öyleyse oyunun tutorial kısmında kılıcınızı kaybettiğiniz hatırlamıyor olabilirsiniz.
Eğer Witcher 1'den aerondight ya da Moonblade'in olduğu bir kayıt aktarmadıysanız, Flotsam'da "adam asıyorlar!" olarak hatırladığım görevden sonra demirci cüceye giderek gümüş kılıç yaptırabilir veya satın alabilirsiniz (Gümüş kaplı kılıç, 8-16 hasar).
"Efsunger gümüş kılıcı" (10-17 hasar) yapım şemasını indiğiniz sahilin yanındaki gemide bulabilirsiniz. 12-18 hasarlı "Sağlam efsunger gümüş kılıcı" yapım şemasını Loredo'yla görüştüğünüz görevden alabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim ben bir tüccardan aldım. Ben şeydiye bekliyordum oyun sonradan kılıcı verceğini xd. Ama öyle değilmiş ve ben bunu oyunun yarısında anlıyorum.(Bu arada kılıç envanterimde yoktu defalarca kontrol ettim ve Witcher 1 de oynamadım)

Bir de komik bir soru soracağım. Görevler arası nasıl geçiş yapılıyor?

J tuşuna bastığınızda oyunda görev listesi ve karakter, yaratık ve eşya ansiklopedisi olan Journal (günlük?) menüsünün açılması lazım hocam. Görevlerin olduğu kısma girin.
Oradan takip etmek istediğiniz göreve çift tıklayıp aktif göreviniz yapabiliyorsunuz.

Gümüş kılıç olayını çözdünüz mü bu arada? Mesajınızdan öyle anladığım için diğer sorunuzu görene kadar cevap yazmadım bilerek.

Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim yani siz olmasanız oyunu oynayamayacağım.

Gümüş kılıç olayı dediğim gibi tüccardan satın aldım.

.

Geri
Yukarı