Witcher 3 DLC oynama sırası var mı?

431728

Hectopat
Witcher 3 ilk defa oynuyorum. GOTY Edition almıştım, 2 DLC'ye de sahibim fakat ana hikayede daha Skellige'e bile gitmedim, başlarındayım sayılır. Novigrad'da takılıyorum fakat aşağıda ekran görüntüsünde gördüldüğü üzere Hearts of Stone görevleri çıkıyor ve bunları gidip kafama göre yapabiliyorum. Önce ana oyunu bitirip sonra DLC seçip öyle devam etmeyecek miyim?

The Witcher 3 Screenshot 2022.10.22 - 23.49.54.59.png

DLC'ler nasıl oynanıyor tam anlayamadım. Ana oyunla içiçe mi oynanıyor tam çözemedim. Mesela Metro Exodus'da ana oyun bitiyordu, sonra menüden DLC seçip DLC'nin yeni oyununa başlayıp öyle devam ediyordun.

The Witcher 3 Screenshot 2022.10.22 - 23.55.11.10.png

Umarım anlatabilmişimdir.

Witcher 3 ilk defa oynuyorum. GOTY Edition almıştım, 2 DLC'ye de sahibim fakat ana hikayede daha Skellige'e bile gitmedim, başlarındayım sayılır. Novigrad'da takılıyorum fakat aşağıda ekran görüntüsünde gördüldüğü üzere Hearts of Stone görevleri çıkıyor ve bunları gidip kafama göre yapabiliyorum. Önce ana oyunu bitirip sonra DLC seçip öyle devam etmeyecek miyim?

Eki Görüntüle 1551169

DLC'ler nasıl oynanıyor tam anlayamadım. Ana oyunla içiçe mi oynanıyor tam çözemedim. Mesela Metro Exodus'da ana oyun bitiyordu, sonra menüden DLC seçip DLC'nin yeni oyununa başlayıp öyle devam ediyordun.

Eki Görüntüle 1551168

Umarım anlatabilmişimdir.
ilk başta maviyi oynamanızı öneririm onun görevleri daha kolay oluyor sonra kırmızıya geçersiniz.

Normal hikaye oynamaya devam edin, dlcler zaten normal oyunda da gözüküyor ve seviyeleri yüksek. Hikayeyi oynarken yan görevleri de yapın güzel yan görevleri mevcut. Görev menüsünü açtığınızda orada tavsiye edilen seviyeler yazıyor hocam.

Ana hikaye ve DLC hikayelerinin birbirleriyle pek bağlantısı yok o yüzden her birini ayrı hikaye olarak düşünün. Tavsiyem ana hikayeyi tamamen bitir maviye geç en sonda da son DLC'yi bitir. Mavi ana haritada geçerken diğer DLC başka bir haritada geçiyor onu sona bırakabilirsin bence. Son DLC'nin haritası muazzam bu arada.

Ana hikaye bitmeden yapabiliyorum bunları. Menüdeki DLC seçenekleri ne işe yarıyor onu soruyorum, anlamadım.

Ana hikaye bitmeden yapabiliyorsunuz ama basit bir garkolan a bile ölebilirsiniz ana hikayeyi bitirmeden. İlk başta ana hikayeyi bitirin sonra maviye geçin bittikten sonrada kırmızıya ama tüm görevleri bitirerek yapın çünkü çok zorlanırsınız. Ben karışık yapmıştım domuzlar içimden geçmişti ve hikaye olarak da bağlantılı aslında daha iyi anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı