Witcher 3 nasıl oynanır?

EienTheGreat

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520m-a pro - R5 5500 - Rx6700 - 16 gb ram - 512gb ssd - 650w psu
Arkadaşlar iyi Sosyaller. Bu Witcher 3 nasıl oynanıyor? :D Şaka bir yana hikayeli oyunları seviyorum. Hikaye akışı ve bir amaç için oynamak beni motive edip oyuna bağlıyor. Ama Witcher 3 kurup oynamaya başladığımda 3. saatin sonunda ilk kanatlı canavarı (adını hatırlamıyorum Yennefer'i bulmadan önce kestiğimiz) kestiğimde altf4 atıp oyuna 1 hafta girmemiştim. Garip bir şekilde bu oyuna bağlanamadım ve bana aşırı ağır geliyor. Normalde iyi bir oyuncu olmadığım için (doğru zamanda dash atma, kombolar vs) yapamıyorum. Yapmayı çok istiyorum ama bir müddet sonra rastgele tuşlara basıp amacım karşımdakini öldürmeye dönüyor. Bu ve bunun gibi oyunları nasıl oynamak gerekiyor?

Oyunu görevleri vs. yapmadan önce oyuna tamamen hakimiyetiniz olsun. Etrafı dolaşın, hangi tuşun hangi şeyi yaptığını öğrenin vs. İlk oynadığım zamanlar ben de aynısıydım :)

Arkadaşlar iyi Sosyaller. Bu Witcher 3 nasıl oynanıyor? :D Şaka bir yana hikayeli oyunları seviyorum. Hikaye akışı ve bir amaç için oynamak beni motive edip oyuna bağlıyor. Ama Witcher 3 kurup oynamaya başladığımda 3. saatin sonunda ilk kanatlı canavarı (adını hatırlamıyorum Yennefer'i bulmadan önce kestiğimiz) kestiğimde altf4 atıp oyuna 1 hafta girmemiştim. Garip bir şekilde bu oyuna bağlanamadım ve bana aşırı ağır geliyor. Normalde iyi bir oyuncu olmadığım için (doğru zamanda dash atma, kombolar vs) yapamıyorum. Yapmayı çok istiyorum ama bir müddet sonra rastgele tuşlara basıp amacım karşımdakini öldürmeye dönüyor. Bu ve bunun gibi oyunları nasıl oynamak gerekiyor?
Hikayeyi takip ederek, kitapları okuyarak oyuna anlam katabilirsin. Düz oynarsan sıkıcı gelebilir dinamikler vs. Yan göreve de bak arada orda hikayeden bağımsız farklı olaylar gelişiyor. Ayrıca DLC'ler var belli bir seviyeye gelince yapabiliyorsun.

Çok da yetenek gerektirmiyor. Sürekli bir tane saldırıdan kaçtıktan sonra iki üç kere vurup tekrar kaçman yeterli. Sürekli Quen'de kullanabilirsin ek olarak.

Çok da yetenek gerektirmiyor. Sürekli bir tane saldırıdan kaçtıktan sonra iki üç kere vurup tekrar kaçman yeterli. Sürekli Quen'de kullanabilirsin ek olarak.

İşte hocam o büyüleri kullanmayı unutuyorum. Düz ruhsuz gibi dalıyorum. Aklıma gelmiyor yani o büyüleri kullanıp fantezi yapayım.

Bir çok kişinin başına gelen durumdur bu. Oyun ne kadar güzel olursa olsun Yennefer'i ara, Triss'le buluş, Ciri'yi bul... Bunlar mahvetti bu güzelim oyunu. Eredin gibi baş düşmanın olduğu Vahşi Av zamanında geçen bir hikayeye çok kötü başlayıp, görev dizaynını da rezil yapmışlar. Bağlanamamanın sebebi bu.

Oyunu sevmen için hızlıca ana görev gidip Kaer Morhen Savaşı'nı yap. Ondan sonra açık dünyada takıl biraz kendini geliştir kontrat al asıl eğlenceli olanlar bunlar. Yeterince gelişince oyunu sonrasında da DLC'leri bitir.

Hocam işte ruhsuz dalınca da keyif alamıyorum. Sifu'da öyleydi. Kombolara bakıyorum sonra hop gidiyor normal Allah ne verdiyse vuruyorum. Tüm tuşları spamlarken bazen kombo yapıyor ve içime garip bir başarı hissi oturuyor. Sifu'yu da bu yüzden bitirememiştim mal gibi oyun oynuyorum zamanında hep direktifli oyunları oynadığım için sanırım. Şuraya git, şunu vur şunu öldür şunu çal gibi. Beni biraz serbest bırakınca canım sıkılıyor gezmeye başlıyorum haritada.

Hocam işte ruhsuz dalınca da keyif alamıyorum. Sifu'da öyleydi. Kombolara bakıyorum sonra hop gidiyor normal Allah ne verdiyse vuruyorum. Tüm tuşları spamlarken bazen kombo yapıyor ve içime garip bir başarı hissi oturuyor. Sifu'yu da bu yüzden bitirememiştim mal gibi oyun oynuyorum zamanında hep direktifli oyunları oynadığım için sanırım. Şuraya git, şunu vur şunu öldür şunu çal gibi. Beni biraz serbest bırakınca canım sıkılıyor gezmeye başlıyorum haritada.
Kendim de şuraya git şunu yaplı oyunları daha çok seviyorum çünkü öbür türlü ne yapacağımı bilmiyorum. Witcher'da onu hissetmedim ama. Başarı hissi hissetmek istiyorsanız düşmanınızın hangi yağa ve büyüye zayıflığı olduğuna bakıp (Sözlük > Yarattık Külliyatı) ona göre hazırlanıp gidebilirsiniz.

Bende ilk başta senin gibi hiç saramamıştım bırakmıştım oyunu hatta iade edecektim Allah korusun (10 TL idi indirim zamanında) ama sonra bir arkadaşım oyunu oynamadan önce git biraz lore öğren YT'den videolar izle hikaye ile ilgili evren ile ilgili karakterinin kim olduğunu tanıştığın ve aradığın kişilerin kim olduğunu öğren ondan sonra gidip oyunu oyna demişti onun sözünü dinledim önce biraz YT'de videolar izledim sonra bayağı sardı ilk 2 oyunun tamamını izleyerek bitirip hikayeyi anlayıp 3. oyuna başladım ve oyunu hikaye bitirmek için değil evreni yaşamak için oynadım ve şu anda toplamda 150 saate yakın vaktim var sonra da tüm kitapları alıp bitirdim gerçekten çok sarıyor kaliteli evren

Yeni konular

Geri
Yukarı