Çözüldü Wolfteam 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

barkintrn

Hectopat
Bu akşam tekrardan oynamak için Wolfteam adlı oyunu indirdim. Sonrasında oyunu açmaya çalıştığımda başta "wininet.dll" hatası alıyordum. Bu sorunu çözmek için bu dosyayı indirip SysWOW64 ve System32'ye atmalıyım diye düşündüm. Sonrasında bu dosyaları atmak için gerekli izinleri verdim ve DLL'leri bir şekilde değiştirdim. Bunlar yaptıktan sonra oyun açılır diye beklerken şimdi de birçok uygulamada 0xc000007b hatası alıyorum. Log'larda gördüğüm wow64log.dll'nin hepsinde "name not found" oluşu ama ben yine de sizin görüşleriniz için hepsinin Log'unu yükledim.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.
ProcessMonitor Log

Çözüm
Bu sorunu çözmek için bu dosyayı indirip SysWOW64 ve System32'ye atmalıyım diye düşündüm.
Bu sorunun çözümü bu değil. Hatta sebebi bu bile diyebiliriz. Geri dönüşüm kutusunu kontrol edin, belki yanlışlıkla silmişsinizdir. Eğer öyleyse geri dönüşümde kaç tane bu dosyadan olduğunu belirtin, ona göre gerekli konumlarına taşıtacağım.

Eğer yanlışlıkla silmediyseniz attığınız dosyaları silin, sonra işletim sisteminizi Windows 10 20H2 sürümüne güncelleyin. Güncelleme ile bu dosyalar yerine gelebilir diye düşünüyorum. Gelmezse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. İşe yarama ihtimali var.

Eğer üç yöntem de işe yaramazsa alternatif bir yol deneriz, öncelikle bu üçünü denemeniz yeterli.
Bu sorunu çözmek için bu dosyayı indirip SysWOW64 ve System32'ye atmalıyım diye düşündüm.
Bu sorunun çözümü bu değil. Hatta sebebi bu bile diyebiliriz. Geri dönüşüm kutusunu kontrol edin, belki yanlışlıkla silmişsinizdir. Eğer öyleyse geri dönüşümde kaç tane bu dosyadan olduğunu belirtin, ona göre gerekli konumlarına taşıtacağım.

Eğer yanlışlıkla silmediyseniz attığınız dosyaları silin, sonra işletim sisteminizi Windows 10 20H2 sürümüne güncelleyin. Güncelleme ile bu dosyalar yerine gelebilir diye düşünüyorum. Gelmezse CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. İşe yarama ihtimali var.

Eğer üç yöntem de işe yaramazsa alternatif bir yol deneriz, öncelikle bu üçünü denemeniz yeterli.

Çözüm

1.'si sildiğim wininet.dll'yi geri dönüşümden de silmişim, yapmamam gereken bir şey olmasına rağmen. 2.'si System32'deki wininet.dll'yi silmek istediğimde bir program kullandığı için silemediğim uyarısını alıyorum.(Demek ki sorun SysWOW64'te olan DLL'de.) Bu sefer SysWOW64'tekini sildiğim an Windows 10 20H2 güncelleştirmesini yükleyemiyorum çünkü wininet.dll'yi istiyor. Ne yapacağımı açıkçası bilemedim.

System32 ile SysWOW64 arasındaki çıkarımınız doğru değil. O sırada bir yazılım onu kullanıyormuş, bu sorunun onda olmadığını göstermez. O zaman şöyle yapalım, arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatıp silin bu dosyayı iki konumdan sonra bahsettiğim komutu çalıştırın, onaracak mı bakalım. Olmazsa gerekli dosyayı kendi sistemimden veririm, doğru yerlere atarsınız.

System32 ile SysWOW64 arasındaki çıkarımınız doğru değil. O sırada bir yazılım onu kullanıyormuş, bu sorunun onda olmadığını göstermez. O zaman şöyle yapalım, arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatıp silin bu dosyayı iki konumdan sonra bahsettiğim komutu çalıştırın, onaracak mı bakalım. Olmazsa gerekli dosyayı kendi sistemimden veririm, doğru yerlere atarsınız.

Şimdi şöyle System32'deki DLL'nin çalıştırdığı programı buldum runtime broker ve bildiğim kadarıyla onu kapatmam ve sonrasında silmem imkansız. Şimdi bir SysWOW64'teki DLL geri dönüşümdeyken scan atıyorum yazacağım.

İnsanlar da aynı hatayı alıyor veya yanlışlıkla benim gibi DLL'yi atmış olabilirler diye yazıyorum. Sorun çok şükür ki çözüldü. SysWOW64'e attığım internetten alınmış DLL'yi silip CMD>sfc /scannow yapınca ve sistemi yeniden başlatınca orijinal wininet.dll yeniden belirdi. Çok teşekkürler ilginizden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı