Wordpress Admin Paneli Boş Sayfa Sorunu

BumbleBee

Kilopat
Merhaba Technopat ailesi. Sitemde Wordpress altyapısını kullanıyorum. Wordpress'i ve eklentileri en son sürüme güncellemek istedim. Güncellemeden hemen sonra bir sorunla karşılaştım. Admin paneli giriş sayfasına giriyorum. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Ama kullanıcı adı ve şifre yazıp giriş yapınca karşıma boş (beyaz) bir sayfa geliyor. İnternette biraz araştırdım ama sorunumu çözemedim. Bu sebepten size sormak istedim.

Sitemdeki bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bende de benzer bir sorun olmuştu bir eklentiden sonra admin paneline ulaşamıyordum. Bende kurduğum eklentinin dosyalarını sildim ondan sonra düzeldi. Eğer yedeğin var ise o yedeği yüklersen de sorunun düzelir diye düşünüyorum.

FTP'ten, wp-content > plugins klasörüne gidip, oradaki klasörlerin sırayla olacak şekilde klasör isimlerinin sonlarına "x" falan ekleyip ismini değiştirip her bir klasörde bunu yaptıktan sonra wp-admin'e girmeyi dener misin? Hangisini değiştirdikten sonra girerse o eklentide problem vardır. O öyle kalsın, diğer değiştirdiklerini eski haline getirebilirsin. Bende bu sorun olduğun bu şekilde çözmüştüm.

FTP'ten, wp-content > plugins klasörüne gidip, oradaki klasörlerin sırayla olacak şekilde klasör isimlerinin sonlarına "x" falan ekleyip ismini değiştirip her bir klasörde bunu yaptıktan sonra wp-admin'e girmeyi dener misin? Hangisini değiştirdikten sonra girerse o eklentide problem vardır. O öyle kalsın, diğer değiştirdiklerini eski haline getirebilirsin. Bende bu sorun olduğun bu şekilde çözmüştüm.
FTP'den dediğiniz işlemleri yaptım ancak sorun çözülmedi. Hatta eklentileri sildim, sorun çıkarabilecek temaları sildim sorun buna rağmen çözülmedi. Eklentilerle birlikte Wordpress'i de güncellemeye çalışmıştım. Sanırım Wordpress güncellemesini hatalı yapmış. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Aklımdaki bir diğer düşünce sitemdeki içerikleri(yazı, resim vb.) yedekleyip siteyi sıfırdan kurmak. Ama bu epey vaktimi alır.
Sitemdeki yazı ve resim gibi içerikleri yedeklemem için FTP'den hangi klasörleri yedeklemem gerekir? Sitenin hepsini yedeklemeyeceğim.

FTP'den dediğiniz işlemleri yaptım ancak sorun çözülmedi. Hatta eklentileri sildim, sorun çıkarabilecek temaları sildim sorun buna rağmen çözülmedi. Eklentilerle birlikte Wordpress'i de güncellemeye çalışmıştım. Sanırım Wordpress güncellemesini hatalı yapmış. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Aklımdaki bir diğer düşünce sitemdeki içerikleri(yazı, resim vb.) yedekleyip siteyi sıfırdan kurmak. Ama bu epey vaktimi alır.
Sitemdeki yazı ve resim gibi içerikleri yedeklemem için FTP'den hangi klasörleri yedeklemem gerekir? Sitenin hepsini yedeklemeyeceğim.

Basit bir yedekleme için wp-admin'e erişebilmeniz gerekiyordu. phpmyadmin'den oluşturduğunuz veritabanının bir kopyasını dışa aktarın. wp-contents/uploads klasörünü de yanınıza alın.

Yeni kurulumdan sonra yeni veritabanınızın için dışa aktardığınızı içe aktarın.

Ardından URL hatası vs. verebilir. Yine phpmyadmin'den düzeltebilirsiniz.

Sayfa URL hatası verirse de, wp-admin'den Kalıcı Bağlantılar'a girip sadece kaydet deyin. Algılaması için değişilik yapacaksanız öyle yapıp kaydedin. Kaydet'e basılması gerekiyor sadece. Onun dışında bir sorun olursa diye sitenin tüm yedeğini almanızı öneririm.

Veya tüm yedeği aldıktan sonra,
alt klasörde bu işlemi bir deneyin. URL hatası verdiğinde phpmyadmin'den x.com yerine x.com/deneme olarak değiştirin çalışıyorsa ana klasörde de yaparsınız. (Bu ayar wp_options başlığında)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı