WordPress için ücretsiz tema önerisi

Tyrist

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba, WordPress ile web sitesi yapmaya çalışıyorum. Ücretli temalar themeforestte çok maliyetli, o yüzden ücretsiz tema kullanmak istiyorum. Hestia temasını kurdum ama orada ana sayfa hariç diğer sayfalara blok ekleyemiyorum, (sosyal simgeler, harita vs) hatta anasayfada da sadece temada gelenleri düzenleyebiliyorum onun yerine bildiginiz özelleştirme açısından daha çok özelliğe izin veren bir tema var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Ücretsiz tema olarak,
- Astra.
- Oceanwp.
- Genaretepress.
- Neve.
- Phlox.

Temaları WordPress ile gayet iyi, hızlı ve SEO açısından iyi çalışmaktadır. Bunlar ücretsiz temalardır ve Pro sürümleri de bulunmaktadır.

Bu noktada sizlere önerim;
Bu tarz iyi ve popüler temalar kullanın. Hazır şablonları mevcuttur. Ücretsiz şablonlarda mevcuttur. İstediğiniz bazı özellikler varsa ve tema Pro özellik olarak verdiyse ekstra bir eklenti kurarak bu fonksiyonu kullanabilirsiniz. Nayyar Shaikh diye birisi var YouTube'da ücretsiz ama iyi bir site yapmak için çeşitli videoları vs. var takip edebilirsin.

Bu temalar birçok özelliği verse de benim fikrime göre üst düzey ve kritik ayarlar için Pro sürümlerine yönlendirirler. Ekstra eklenti ile bu iş çözülür. Daha fazla ayar kurcuklamak için temanın kodlarına girip bir noktaya kadar müdahale edebilirsiniz. Mesela footer yazısı( 2023.
Domain adı tüm hakları saklıdır. ) İçin çok fazla webmaster (ücretsiz tema kullananları) kodlara müdahale etmektedir.

Ek olarak bazı yerlerin görünümlerini ya da fonksiyonları için özel CSS kullanabilirsiniz. Bilmiyorsanız, yapay zeka araçlarından destek alarak küçük noktaları fix'leyebilirsiniz.

Gereksiz eklenti kullanımından kaçının. Ek olarak yine hosting şirketiniz ve daha önemlisi hosting paketi site hızları için çok önemlidir. Ve SEO dostu, responsive olması yani kullanıcı dostu olması da önemli kriterdir. En başta saydığım temalar dünya genelinde en kabul görmüş, en iyi temalar diye arattığında mutlaka her listede adını başlara yazdıran temalardır.

Ek bilgi: Elementor'un kendi teması olan hello theme ile elementor(Pro) ikilisi çok kez Reddit'te önerildiğini gördüm.

Ek olarak, yukarı bahsettiğim (Nayyar Shaikh)'ı takip ederek tamamen ücretsiz bir şekilde ana sayfayı elementor ile baştan tasarlayabilirsin. Bilgin yoksa bu adamın videolarından baka baka yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı