Wordpress üyelerin admin çubuğunu görme sorunu

redcenter

Hectopat
Makaleler
1
Wordpress öğrenmek için açtığım ücretsiz domain sitemde kayıt olup giriş yapan kullanıcılar üstte bir admin paneli görüyor. Ben o çubuğu üyeler için kaldırmak istiyorum. Bakmak isteyen için:

www.devforum.tk
Kullanıcı adı: deneme
Parola: deneme

Buradan bir giriş yapıp bakıp, sorunu çözerseniz çok minnettar kalırım. Amacım kesinlikle reklam vs. değildir. Zaten şu anda sitede bir içerik bulunmuyor. Amacım sadece WP öğrenmek. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

İsminizin bulduğu yerden, "Log Out" tıkladığınızda gözükmez. Üyeler için böyle bir çubuk bulunmaz.

İsminizin bulduğu yerden, "Log Out" tıkladığınızda gözükmez. Üyeler için böyle bir çubuk bulunmaz.
Hayır, zaten üyeler için bu görünüyor. Bende tek gözükse sıkıntı olmaz. Ben üyeler için kaldırmak istiyorum.
Çözüm bulundu: temanın Functions.php dosyasının sonuna alttaki kodu ekleyerek, üyelerin çubuğu görmesi engellenebilir.

Kod:
if (!current_user_can('manage_options')) {
 add_filter('show_admin_bar', '__return_false');
}

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı