Work and travel nasıl yapılır?

Kösteback

Centipat
Merhaba, ben work and travel yapmak istiyorum fakat üniversite okurken nasıl aynı anda 4 ay boyunca work and travel yapacağım? Bu konularda bayağı bilgisizim. Bilgilendirebilecek var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben work and travel yapmak istiyorum fakat üniversite okurken nasıl aynı anda 4 ay boyunca work and travel yapacağım? Bu konularda bayağı bilgisizim. Bilgilendirebilecek var mı acaba?

Örgün öğretim öğrencisiysen ve 4 yıllık fakülte okuyorsan gidebilirsin.
Work And Travel yaz tatillerinde yapılmaktadır. Okul sürecinde yapılamaz.
Work And Travel başvurusu için ilgili acentelere başvuru yapman gerekiyor. Onlar maliyet hesaplaması yaparak senin adına başvuruda bulunuyorlar. Gideceğin ülke seçenekleri sana sunuluyor ve senin kararın kapsamında orada bir işe yerleştiriliyorsun.
Başvuru yapmak istiyorsan Google'a Work and Travel acentaları yazarak yetkili acentaları bulabilirsin. Çok dikkatli olman gerekiyor çok fazla dolandırıcı var bu işin içinde.

Work and travel başvurusu için ilgili acentelere başvuru yapman gerekiyor. Onlar maliyet hesaplaması yaparak senin adına başvuruda bulunuyorlar. Gideceğin ülke seçenekleri sana sunuluyor ve senin kararın kapsamında orada bir işe yerleştiriliyorsun.

Work and travel yaparken parayı sen mi veriyorsun? Yoksa Erasmus gibi ücretsiz mi?

Gittiğim yerde işim hemen hazır mı oluyor? Merak ettiğim ve bilmediğimden soruyorum.

Üstteki arkadaşın yazdığı gibi acentalar başvurup gittiğin için acentalar hem işyerlerini hem de kalacak yerlerini ayarlıyor. O sebeple biraz fazla veriyorsunuz. Yapacağınız işi kendinizde seçebiliyorsunuz.

Örgün öğretim öğrencisiysen ve 4 yıllık fakülte okuyorsan gidebilirsin.
Work and travel yaz tatillerinde yapılmaktadır. Okul sürecinde yapılamaz.
Work and travel başvurusu için ilgili acentelere başvuru yapman gerekiyor. Onlar maliyet hesaplaması yaparak senin adına başvuruda bulunuyorlar. Gideceğin ülke seçenekleri sana sunuluyor ve senin kararın kapsamında orada bir işe yerleştiriliyorsun.
Başvuru yapmak istiyorsan Google'a work and travel acentaları yazarak yetkili acentaları bulabilirsin. Çok dikkatli olman gerekiyor çok fazla dolandırıcı var bu işin içinde.

Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim aklıma yatmayan kısımları senin sayende anlamış oldum. Çok şükür ingilizcem gayet iyi düzeyde ve elimde biraz paramda var fakat sormak istediğim bir şey daha var acaba ortalama ne kadar harcamam gerekir bunun için 40-50 bin TL yeterli olur mu ve örgün öğretimden kastın açık üniversite olmayan normal standartlara uygun bir üniversite değil mi?

Örgün öğretimden kastın açık üniversite olmayan normal standartlara uygun bir üniversite değil mi?

En basit örgün öğretim sabahtan akşama kadar okul/ üniversite her neyse işte gidiyorsun ya o işte örgün. Okula gitmeden sadece sınav için okula geliyorsan açık öğretim. Akşamları üniversiteye gidiyorsan ikinci öğretim.

Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim aklıma yatmayan kısımları senin sayende anlamış oldum. Çok şükür İngilizcem gayet iyi düzeyde ve elimde biraz paramda var fakat sormak istediğim bir şey daha var acaba ortalama ne kadar harcamam gerekir bunun için 40-50 bin TL yeterli olur mu ve örgün öğretimden kastın açık üniversite olmayan normal standartlara uygun bir üniversite değil mi?

40-50 bin TL = 2700-3400 Dolar yapar.
Belki uçak biletini karşılar. Maalesef yeterli bir miktar değil. Artık yurt dışına çıkmak lüks oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı