WOW oynamaya değer mi ?

CatchFire

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Kaçak Ekonomist
Yazın oynamak için bir oyun bakiyordumda acaba WOW oynayan birileri varsa bu oyunun artı ve eksi yönlerini söyleyebilir mi ? Sürükleyici mi? Görevler sıkıyor mu ?

Mmorpg nin.kralıdır. Eğer ki adam akıllı hikayeyi takip edersen resmen yaşarsın oyunu.
Artılar:
Sürükleyici bir hikayesi var.

Kolay oynanış.

Her bilgisayarda çalışır.

Müthiş bir evreni var. Gez gez bitiremezsin.

Kolay kolay sıkılmazsın. Sürekli yapacak birşey bulursun.

Eksileri:
Bana göre en büyük sorumu inanılmaz bir bağımlılık yapması. Eğer ki kapılırsan bütün sosyal hayatın altüst olcak. Hatta hayatını bile mahfedebilir. Ciddiyim bu konuda. Denge kuramıyorsan asla başlama.

Kimine göre gerçeksi olmayan grafikleri, oyunun grafikleri gayet iyi ama tarzı bu yönde.

Bir yerden sonra karakterini ilerletmek istiyorsan sürekli oynamak gerekiyor. Haftada 2 3 gün, her gece içinde 4 5 saat boss kesmek gerekiyor. Bu da dediğim ilk maddeye çıkıyor.

Bir kaç kafa dengi insanla bglerde, dungeonlarda, raidlerde, arenalarda zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsin, 2 saat oynayıp silebilirsin de. Tamamen kişisel zevkine kalmış. Lore ve grafikler fantastik, oynayışa alışması kolay. Yukarıdaki arkadaşa kulak vermeni tavsiye ediyorum benim wow hayatım karman çorman bir aşk hikayesinden bitmişti hiç bir oyun oynayasım kalmamıştı zaten, yalnız şöyle bir gerçek var ki wow hayatı bitemeyebiliyor.

Tera, Knight Online, Counter Strike ve daha bir sürü online oyun oynadım hepsine de ben bunları baya oynarım dedim oynadımda.
Fakat insanların anlattığına göre bu oyunun diğerlerinden farkı var. Artık yüksek grafik işini bi yana bırakmak istiyorum çünkü bir yerden sonra artık hem alışıyorum hemde grafik için oynadığımdan bir değeri kalmiyor. Yazın umarım benim için dengeli ve sürükleyici olur. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum

Wow'da şuan rus oyunlarla başı dertte çünkü baya bir oyuncuyu baydırdı buna bende dahil. Allies larda rus player var ise o Battleground %100 onlarda Horde kazanamıyor adamlar sürekli online ve abartı şekilde kasmışlar. Tier 15 Conquer setleri (pvp setleri) full ve kimi oyuncular Arena BG de yardımcı olması karşılığında gold veriyor.Story severim kafama göre biraz takılıp garnizon yapıp raid severim diyor isen birebirdir.
Arkadaşın dediği gibi sürükleyici olduğu için zamanın nasıl geçtiğini unutuyorsun.Şuan da Battle.netin Hereos of Storm oyununu oynuyorum betada istersen beta key atabilirim 1 tane ;)
Başladıktan sonra bırakması gerçekten zordur..UNUTMA :)

Seviye atlatmak için ek paket aldıran, Öde ve Kazan oyunlarının kralı olan wow bana hikaye geliyor. Bilmiyorum belki İlk Devasa Çevrim içi Rol yapma oyununa Silkroad ile başladığımdan olabilir, çünkü insan her yerde o Silkroad'ın gerçekçiliğini arıyor. Ben oyun zevkime güvenirim, çevrim içi rol yapma oyunu oynayacaksan sana benim oynayıp keyif aldığım ve oynamak istediklerimi listeleyim bir incele:

1- Silkroad (Son sınırı 80 seviye olan ticaretin önce çıktığı avrupanın olmadığı ilk sürümü tam bir efsane)
2- Vindictus (Oynadım Güzel)
3- RaiderZ (Oynadım Güzel)
4- Drakensang (Oynadım Güzel)
5- Blade and Soul (Oynamak istiyorum)
6- Bless (Oynamak istiyorum)
7- Black Desert Online (Oynamak istiyorum)

Mutlaka bunları araştır

Uluhan hocam bu WOW'da ki öde ve kazan dediğiniz olayı biraz açarmısınız? Yani sadece her ay sadece belli bir ücret ödemiyor muyuz?

İkincisi söylediğiniz oyunlarda Vindictus ve Black Desert Onlineyi sevdim onlara detaylı bir bakış atıcam. Teşekkürler.

Oynamadığım bir oyun olduğu için detayını pek bilmiyorum ancak WoW'un aylık ücretle oynanan bir oyun olmasının yanı sıra oyunda belirli bir seviyede takılıp kalmak istemiyorsan, ek paket alman gerektiğini okumuştum.

Örneğin şurada Wow'un tüm ek paketlerini alabileceğinin haberi yapılmış, tabi daha detaylı bilgi için wow ile ilgilenen arkadaşlara sormanı öneririm.

Öncelikle bugün Blade and Soul'un Avrupa sunucusunun yaklaştığı haberini aldım, şuanda 1gb ram 32 mb ekran kartı olan idareten bir sistem kullanıyorum yoksa deneyeceğim ilk oyun o olurdu. Wow konusuna gelince; oyunun tarihi çok eskilere gider, p2p mmo sektöründe yıllar yılı hayatta kalabilmeniz için oyuncuya yeni içerik sunmanız gerekir, Blizzard'ın yaptığı da kısaca bu. Her ek paket sizin için yeni mapler, yeni mountlar, yeni setler, yeni achievement'lar demektir. Herkes her genişletme pakedini sevmese de yapılan bazı değişiklikler neredeyse yeni bir oyun sayılır. Şuan WoW oynamak için oyunu satın almalısınız ve aylık ücret ödemelisiniz. Son çıkan ek paket(şuana kadar çıkmış tüm genişletmeleri içeriyor - max level:100) Blizzard'ın sitesinde 50€, olmadı ben bir önceki pakede (Mists of Pandaria - max level:90) sahip olmak istiyorum derseniz istediğiniz paket için battlechest denen bundle'lar mevcut(şuan sitede 15€) farklı sitelerden daha uygun fiyatlara da alma imkanınız var. Oyun için aylık ücret konusu şuan in-game gold ile biraz karışmış vaziyette, yeterince gold biriktirebilirseniz aylık oyun paranızı tokenlar alarak ödeyebiliyorsunuz. Son olarak değinmek istediğim nokta her oyun her insanın zevkine uyamaz tabii fakat insanlar pes veya fifa için ayırdıkları bütçeyi bu oyuna da yatırabilir ki kulvarlar farklı olsa da benim nazarımda WoW çok çok daha tatmin edici içeriğe sahipti. Merak eden arkadaşlarım WoW'u 20 level'a kadar oynamak ücretsiz. Daha iyi içerik yüksek levellarda artsa da en azından merakınızı gidermiş olursunuz. :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı