Wraith Stealth vs Spire

hunter_03

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kusura bakmayın sürekli konu açıyorum ama bir iki sorum olacak sizlere. Şimdi ben Wraith Stealth kullanıyorum fakat ses konusunda hiç memnun değilim. Birinci sorum; bu stok soğutucu kasa fanlarından daha sesli mi yoksa daha sessiz mi çalışır (silent modda)? İkinci sorum ise Wraith Spire soğutucu alsam hem performans olarak hem de ses olarak ne kadar fark olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kusura bakmayın sürekli konu açıyorum ama bir iki sorum olacak sizlere. Şimdi ben Wraith Stealth kullanıyorum fakat ses konusunda hiç memnun değilim. Birinci sorum; bu stok soğutucu kasa fanlarından daha sesli mi yoksa daha sessiz mi çalışır (silent modda)? İkinci sorum ise Wraith Spire soğutucu alsam hem performans olarak hem de ses olarak ne kadar fark olur?
Ses olarak pek fark olmaz ama sıcaklık olarak 10 derece kadar düşme olabilir.

Stealth fan silent modda bence hiç sesli çalışmayan bir fan ama kasanız çok sessiz ise ve onun sesi duyuluyor ise bilemem 😀

Wraith Spire'nin farkı; işlemci blok yeri bakır bu yüzden daha iyi ısıyı yayıyor, aliminyum olan yeri daha geniş bu da ısıyı etkiler fakat çok büyük farklar olmayacaktır, fan sesi için bir şey diyemem internette videoları mevcut.

Hocam 24 dB kasa fanları silent modda ses yapmıyorlar sayılır, bu durumda geriye ses yapabilecek tek bileşen wraith stealth kalıyor.
Ayrıca kasaya yaklaşınca ince bir cızırtı duyuyorum. İşlemci soğutucudan geldiği kesin.
Hocam işlemci soğutucunun kablosunu 20 saniyeliğine çıkarsam bir sıkıntı olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı