Çözüldü WSA açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pastırma

Decapat
Yer
Kastamonu
Daha fazla  
RAM
12GB
SSD veya HDD modeli
Interso jajs300m960c 960GB SSD
Ekran kartı
Intel UHD graphics 620 & Nvidia Geforce mx110
Anakart
ASUS x540ubr
İşlemci
Intel Core i5 8250U
1641302600410.png

Yahu geçen hafta çalışıyordu bu hafta durup dururken açılmamaya başladı.

1641302736956.png

1641302778065.png

BIOS'ta sanallaştırma açık Windows özelliklerinden de sanal makine platformu açık.

1641302938767.png

Kod:
Ensure that Virtual Machine Platform is enabled in optional Windows features. Ensure that your device has virtualization enabled in the BIOS. If youre running VVindovvs Subsystem for Android' in a VM ensure that you have enabled nested virtualization for the VM on the host. See http://aka.ms/enablevirtualization for more information.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS güncel değilse güncelleyin. Güncel ise sıfırlayıp ayarı tekrar devreye alın.

Bu arada WSL2 için Hyper-V şart:

Bir de sistemde CS:GO ESEA istemcisi yüklü ise kaldırın.

Olmazsa WSL2 özelliğini kapatıp yeniden açamyı deneyin.
Şu iki komutu Yönetici olarak açılmış komut satırında girip PC'yi yeniden başaltır mısınız?

DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V

bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto

Hemen deniyorum.

Şu iki komutu Yönetici olarak açılmış komut satırında girip PC'yi yeniden başaltır mısınız?

DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V

bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto

Ah söylemeyi unuttum Windows 11 Home kullanıyorum Sanırım Hyper-v yok 1. komut çalışmadı ama 2. komutu çalıştırdı. Yeniden başlattım düzelmedi ama dediğim gibi önceden wsa çalışıyordu. Vaktinizide alıyorum kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel değilse güncelleyin. Güncel ise sıfırlayıp ayarı tekrar devreye alın.

Son düzenleme:
Çözüm

Doğru ya hocam WSL2'yi yeni açmıştım. VMware'de hata verdi şimdi. Çok sağ olun ondan oldu o zaman.

Geri
Yukarı