Wtcn-Upper vs Vok-Ultra

Bütçe
12.000₺

34FRR34

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.

Bir süredir bilgisayar almak için araştırmalar içerisindeyim. Bir kere alınacağı için en iyisi olması için çaba gösteriyorum ama bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. En son başlıkta da belirtiğim üzere bu iki hazır sistem arasında kalmış bulunmaktayım. Bu sistemlerde birazcık özelleştirme yaptım ama yine de aklımda soru işaretleri var. Aşağıda eklediğim fotoğraflar bilgisayarları bütçem dahilinde konfigürasyon ettiğim şekilleridir.

Wtcn-upper sisteminde aklıma takılan parçalar: PSU (Sharkoon WPM Gold Zero 650W 80+ Gold) ve kasa, seçeneklerin olmayışı yüzünden mecburen tercih ettiğim
(NZXT H510i) bu kasanın hava akışı bana göre iyi gelmediğinden işlemcinin stok fanının da yetersiz kalacağını düşünmekteyim.

Wtcn Upper.png

Vok-Ultra sisteminde ise anakart (MSI B460M-A PRO 2933MHz DDR4 soket 1200) çok giriş seviyesi kalıyor bu kadar güçlü ekran kartının ve işlemcinin yanında. Ayrıca MHz değerlerinin düşük olması da RAM'lerden tam performans alamayacağımız anlamına geliyor. Yine PSU (Sharkoon SHP650 V2 650W 80+) da kötü ama başka seçenek yok maalesef. Ayrıca işlemcinin (i7 10700F) yine stok fanının yetersiz geleceğini düşünmekteyim. (ben bu konuyu yazarken sistemin stoğu bitti ama stoktaymış gibi yorumlarınızı alabilirim.)

Vok Ultra.png

Sizlerin de önerdiği bütçe dahilinde hazır sistemler varsa lütfen belirtiniz. Ayrıca başka önerileriniz varsa eğer biraz daha bekle gibi lütfen belirtiniz. Acil bir ihtiyacım yok ama günümüz şartlarında ileriyi göremediğim için ne kadar erken alırsam o kadar iyi olur düşüncesi içerisindeyim. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aldım, kargoda hala gelmedi. Alırsın ama 5-6 gün sonra gelebilir. Ben 20 Nisanda aldım 23 Nisanda çalışmadılar. Cumartesi günü bizim buradaki UPS Kargo yeri kapalıydı. Şimdi pazartesiyi bekliyorum pazartesi gelirse sana tavsiyede bulunurum ama YouTube'deki sitemin gücüne baktıhında çok güçlü gözüküyor.

Ben aldım, kargoda hala gelmedi. Alırsın ama 5-6 gün sonra gelebilir. Ben 20 Nisanda aldım 23 Nisanda çalışmadılar. Cumartesi günü bizim buradaki UPS Kargo yeri kapalıydı. Şimdi pazartesiyi bekliyorum pazartesi gelirse sana tavsiyede bulunurum ama YouTube'deki sitemin gücüne baktıhında çok güçlü gözüküyor.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Tavsiyenizi merakla bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı