"wup.exe" Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle geçmiş olsun.

Bilgisayarınızdaki antivirüs yazılımı veya alternatif başka bir antivirüs yazılımı sorunu çözmekte yetersiz kaldıysa,
şu videodakileri uygulayıp dosyaları silebilir misiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu gördüm fakat portekizce galiba pek birşey anlamadım ama deneyeceğim teşekkürler yardımın için.

Şu antivirüs yazılımlarından biri muhtemelen sorununuzu çözecektir:
AV / BULGU​
  • Emsisoft Trojan.Generic.22538020 (B)
  • AVG Win64:Malware-gen
  • Avast Win64:Malware-gen AVGWin64:Malware-gen
  • DrWeb Trojan.BtcMine.1667
  • ESET-NOD32 Win64/BitCoinMiner.CS türevi bir zararlı
  • F-Secure Trojan.Generic.22538020
  • Kaspersky HEUR:Trojan.Win32.Miner.gen

Format ile uğraşmak istemiyorum ama bu dediğin programlar bana kesin çözüm olur mu hocam? çünki hiçbir yerde net bir çözüm yok zaten format atmak zorunda kalırım büyük ihtimal

Format atılacak bir mesele değil. Yukarıdaki güvenlik yazılımlarından birini kurun, icabına bakacaktır. Düşük bir ihtimal de olsa- bakamazsa videodaki yöntemle kendiniz kaldırabilirsiniz.

Arkadaşlar fikir verip yardımcı olduğunuz için teşekkürler sevinçten ağlamak istiyorum beni şu lanet şeyden kurtardınız :d hepinize tek tek teşekkürler Tabi bu illetin geri gelme olasılığı nedir bilmem ama teşekkür ederim herkese iyi günler dilerim.

Arkadaşlar fikir verip yardımcı olduğunuz için teşekkürler sevinçten ağlamak istiyorum beni şu lanet şeyden kurtardınız :d hepinize tek tek teşekkürler Tabi bu illetin geri gelme olasılığı nedir bilmem ama teşekkür ederim herkese iyi günler dilerim.

Adına sevindim, böyle bir haber bekliyordum:)

Bilgisayarında bir kenarda Kaspersky Security Cloud Free gibi bir antivirüs bulunsun. Deneme sürümünü seçmeden, bu programı Free olarak kullanabilirsin.

Merak ettiğim soruları da cevaplarsan çok sevirim @Arda Türkcü

-Zararlı yazılım bulaştığında Windows Defender aktif miydi?

-Zararlı yazılımın nasıl ve neyden bulaştığını hatırlıyor musun?

-Hangi çözüm yoluyla sorunu çözdün?

Adına sevindim, böyle bir haber bekliyordum:)

Bilgisayarında bir kenarda Kaspersky Security Cloud Free gibi bir antivirüs bulunsun. Deneme sürümünü seçmeden, bu programı Free olarak kullanabilirsin.

Merak ettiğim soruları da cevaplarsan çok sevirim @Arda Türkcü

-Zararlı yazılım bulaştığında Windows Defender aktif miydi?

-Zararlı yazılımın nasıl ve neyden bulaştığını hatırlıyor musun?

-Hangi çözüm yoluyla sorunu çözdün?
1. Büyük ihtimal kapalıydı bi zaman bi neden ile kapatmıştım hatırlamıyorum.
2. Nostaji yapmak için eskiden oynadığım 2-3 tane oyunu indirmek istemiştim,Call of duty 2 Serius sam tarzı çocukluk oyunları büyük ihtmal burdan bulaştı bulaştığından haberim yoktu araştırınca öğrendim.
3. Kaspersky kullanarak yaklaşık yarım saatte çözdüm şuan kurtuldum.

İlgin ve alakan için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı