X3440 için kule tipi soğutucu

İşlemciye az bir miktarda overclock yapacaksanız ve bütçeniz kısıtlı ise işinizi görecektir.
Fakat daha büyük fan, daha fazla hava akımı ve daha sessiz bir çalışma anlamına geliyor, o yüzden 120mm fana sahip bir soğutucu tavsiyemdir, ben olsaydım o işlemci için 120mm ve en az 4 ısı borusuna sahip bir soğutucu alırdım.
Peki sizin tavsiye ettiğinşz işlemci ile en fazla kaç ghz kadar overlock imkanı sunabilir

Bu soruya tam bir cevap veremeyiz aslında, burada belirleyici olan bazı faktörler var, bunlar; işlemcinizin silikon kalitesi, işlemci üzerine uygulanan macun kalitesi, kasanın içerisindeki hava akımı, bu gibi faktörler overclock değerini yukarı veya aşağıya çeker.
x94 veya Arctic freezerın inceleme ve yorumlarını araştırabilirsiniz, buna göre de aradaki fiyat farkını verip vermeyeceğinize karar verirsiniz.
Overclock hususunda referans almak isterseniz şunu da yapabilirsiniz; x3440 overclock videolarını incelersiniz bu videolarda kullanılan soğutucuların marka ve modelleri yazarlar genelde, buradan yola çıkarak kaç mm fan ve kaç adet ısı borulu soğutucu kullanarak hangi hızlara ulaşmışlar, böyle bir araştırma yapabilirsiniz.

X3440 ile çok yüksek frekanslara ulaşmak mümkün, ama bunun için anakartınızın OC için verimli olması gerek. Yani internetde 4.5GHz frekansa ulaştıklarını göre bilirsiniz ama sizin anakartınız daha zayıf ola bilir. O soğutucu ile 3.5-3.7GHz mümkün şekilde görünüyor. Kesin bilgi değil, sadece kendi şahsi görüşüm.

X3440 ile çok yüksek frekanslara ulaşmak mümkün, ama bunun için anakartınızın OC için verimli olması gerek. Yani internetde 4.5GHz frekansa ulaştıklarını göre bilirsiniz ama sizin anakartınız daha zayıf ola bilir. O soğutucu ile 3.5-3.7GHz mümkün şekilde görünüyor. Kesin bilgi değil, sadece kendi şahsi görüşüm.
Sizce dark x94 soğutucu nasıl? 4 ısı borulu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı