X3440 sistem toplamak mantıklı mı?

Cleax

Hectopat
Merhaba. Şu an orta düzey bir laptop kullanıyorum. Bu sene yüksek ihtimal ile şehir dışına üniversite okumaya gideceğim. Şu an kullandığım sistem bir nebze de olsa beni idare ediyor. Kullandığım laptopa 8 GB + SSD takviyesi yapmıştım. Sizce şu an bu sistemi toplamak mantıklı mı? Benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Toplamak istediğim sistem;
Xeon X3440.
1156 pinli bir anakart.
8 veya 16 GB RAM(Dual channel)
MSI RX 460.
PSU olan bir kasa(fark etmez)

Toplam ortalama fiyat: 2.5k gibi duruyor.

Merhaba. Şu an orta düzey bir laptop kullanıyorum. Bu sene yüksek ihtimal ile şehir dışına üniversite okumaya gideceğim. Şu an kullandığım sistem bir nebze de olsa beni idare ediyor. Kullandığım laptopa 8 GB + SSD takviyesi yapmıştım. Sizce şu an bu sistemi toplamak mantıklı mı? Benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Toplamak istediğim sistem;
Xeon X3440.
1156 pinli bir anakart.
8 veya 16 GB RAM(Dual channel)
MSI RX 460.
PSU olan bir kasa(fark etmez)

Toplam ortalama fiyat: 2.5k gibi duruyor.

Fiyat 2.5k ise alınır.

Benzer sisteme sahibim.
Ne yapacağına bağlı.
Eğer internette gezinmek ve fazla sistem gerektirmeyen oyunlar oynayacaksan alınır.
Sadece oyun için alınmaz bence.

Benzer sisteme sahibim.
Ne yapacağına bağlı.
Eğer internette gezinmek ve fazla sistem gerektirmeyen oyunlar oynayacaksan alınır.
Sadece oyun için alınmaz bence.
Hocam şu an kullandığım laptopta 840m ve i5 4210u var. Çok fazla bir performans artışı alır mıyım acaba ? Testlere baktığım zaman çoğu oyunu tatmin edicek derecede oynatıyor.

Hocam şu an kullandığım laptopta 840m ve i5 4210u var. Çok fazla bir performans artışı alır mıyım acaba ? Testlere baktığım zaman çoğu oyunu tatmin edicek derecede oynatıyor.
Çoğu oyun derken hangi oyunlar.

Bende bu seneye kadar çoğu oyunu rahat rahat oynuyordum fakat artık zorlanmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı