X3440 ve RX 580 Bilgisayarın oyun esnasında aniden kapanması

Kasa yeterli havayı almıyor olabilir.
Fan durumu nasıl.
Fan durumu iyi. Az önce kardeşim Fortnite oynarken ekran siyah çizgiler olmuş. Görmüşsünüzdür değişik şekilerde (yatay-dikey). Daha sonra Furmark testi yaptım 16 dakika. Maksimum 75 derece oldu. Furmark testini sağ üstten kapattım. Derken o anda ekran gitti ve PC reset attı.

Çok düşürmüşsünüz.
1.2'ye alıp CPU fan devirini azaltın.
CPU overclock için mi 1.2V ? Ona aldığımda "whea" mavi ekran hatası alıyorum. İşlemci için bir sıkıntı yok. Daha önce RX460 ile kullandım. RX580'de sıkıntı var. İkinci el, garantili mining kartıydı.

Arkadaşım işlemciyi çok fena oc yapmış gibisin 1.3 v ta bir işlemci için fazla bir değerdir umarım stok fan ile yapmamışsındır bu oc testini 70 derece ve üstünde doğal olarak işlemci kendini korumaya alıyor ve sistemi kapatıyor işlemci yemediğinize şükretmeniz lazım bence doğal olarak termal macunda ısıdan dolayı itibarını kaybetmiş burada yani ekran kartına suç yüklemeyin bence açıkcası

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı