X370 için RAM, GTX 1080 için monitör seçimi

koxperboys00

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar.
Gigabyte GA-AX370M-Gaming 3 AMD X370 Soket AM4 mATX Anakart GA-AX370M-GAMING 3 - Nanokatalog
Anakart olarak bu modelim var, buna uygun RAM arıyorum. Kendi sitesinden RAM uyumluluğu yerine baktım fakat çok güncel değil. Acaba alacağım RAM'ler sıkıntı çıkarabilir mi? Düşündüğüm ram ise:
G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200Mhz RAM F4-3200C16D-16GVKB - Nanokatalog

Ve bir tane monitör almak istiyorum. Ekran kartım 1080, onun için öneri bekliyorum. Max. fiyatım 1300, 2K bir monitöre gerek var galiba. Şu anda indirimde olan bi monitör var fakat 2K mı, kaç Hz olduğunu bilmiyorum.
27" LS27E330 Full HD Gaming Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Nanokatalog ürünlerini yurtdışı depolarından veya mağazalaıdan tedarik ediyor. Sipariş ve teslimat süreci 1 ayı bulabilir. Ayrıca Gigabyte marka anakartların Türkiye distribütörü Arena Bilgisayar adında müşteri memnuniyetinden çok şirket çıkarlarını düşünen bi firma.
Max. fiyat 1300 lira 16 GB 3200Mhz RAM pek bilmiyorum ama şunu önerebilirim bende x370 chipsetle kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.
Kingston Hyperx Predator 16GB DDR4 3200 MHz CL16 SR 1Rx8 Siyah Pc Performans Ram Kiti (2x8GB) HX432C16PB3K2/16

Nanokatalog ürünlerini yurtdışı depolarından veya mağazalaıdan tedarik ediyor. Sipariş ve teslimat süreci 1 ayı bulabilir. Ayrıca Gigabyte marka anakartların Türkiye distribütörü Arena Bilgisayar adında müşteri memnuniyetinden çok şirket çıkarlarını düşünen bi firma.
Max. fiyat 1300 lira 16 GB 3200Mhz RAM pek bilmiyorum ama şunu önerebilirim bende x370 chipsetle kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım.
Kingston Hyperx Predator 16GB DDR4 3200 MHz CL16 SR 1Rx8 Siyah Pc Performans Ram Kiti (2x8GB) HX432C16PB3K2/16

Bu RAM’ler asla 1500₺ etmez. Yukarıda linkteki ürünün alınmasını öneririm.

Bu RAM’ler asla 1500₺ etmez. Yukarıda linkteki ürünün alınmasını öneririm.
Şu an bütün teknolojik ürünler sırf dolar arttı diye ederinin üzerinde satılıyor zaten. 2 ay önce aynı RAM'leri 1.150 TL'ye almıştım. Konu sahibinin paylaştığı linkteki RAM'ler tabi ki fiyat olarak uygun fakat ben sadece satıcı firmanın koşullarından dolayı ayrı bir link paylaşma gereği duydum. Alıcının keyfine kalmış bi durum eğer 1.100 lira verir 1 ay boyunca RAM'lerin yurtdışından gelmesini beklerim diyorsa sorun yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı