X4 880K ve GTX 1050 PUBG FPS Düşüşleri

Artık PUBG çok fazla RAM kullanmıyor, ben 1080p yüksek ayarlarda oynuyorum RAM kullanımı 6.5GB'ı geçmiyor. İşlemci darboğazı olabilir, değerleri bizimle paylaş. Daha kesin bir bilgiye ulaşmak için tüm sistem özelliklerini yaz, hatta mümkünse AIDA64 raporu paylaş.

Artık PUBG çok fazla RAM kullanmıyor, ben 1080p yüksek ayarlarda oynuyorum RAM kullanımı 6.5GB'ı geçmiyor. İşlemci darboğazı olabilir, değerleri bizimle paylaş. Daha kesin bir bilgiye ulaşmak için tüm sistem özelliklerini yaz, hatta mümkünse AIDA64 raporu paylaş.
İşlemci darboğaz konusu ise ilk spawnlandığımız yerde ve oyunda kafamı çevirdiğimde oluyor %50-70 arasına düşüyor (bu arada fps drop giriyor işte :) ) normalde %85-99 duruyor
Sorunun HDD den kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fakat emin olamadım. Marka ve model belirtin. @BERWAR @Nazım Paşa @Jira @Handsome Reis. Bu konuda bilgili olabilecekleri etiketleyeyim.[emoji4]

SSD deykende aynı sorun hatta fazlasıyla daha çok oluyordu.
RAM'i çift kanal ve 16GB yapıp öyle deneyin. Muhtemelen sorunu çözecektir.

Ram almak kesinleşti o zaman :) .

Dostum RAM kullanımı ile alakası yok bu olayın, ben yüksek ayarlarda oynuyorum bak, 6.5GB'ı geçmiyor. %85-99 dediğin miktar darboğaz anlamına geliyor.

Bu işlemci gtx 1050 yi bile 4.6 GHZ hızında taşıyamayacak kadar güçsüzmüdür ? O %85 dedigim ise bazı yerlerde drop olmasa bile bu değere düşüyor kafamı çevirdiğimde ondan dedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı