X4 880K ve GTX 960 Darboğaz Yapar mı?

Jon Sino

Kilopat
A10 7870K ve GTX 960'lı bir sistemim vardı. Ekran kartını sonradan almıştım.
Üniversite okuduğum için bu sene bilgisayarımı kargoyla yeni evime getirdim fakat Allah'ın sevmediği kulu olduğum için işlemcim kargoda perte çıkmış. Mahkemedir vs uğraşıyorum şimdilik...

Yeni işlemci için 500 TL param vardı ve X4 880K aldım. Anakartıma uyan en ucuz fiyat performans işlemci buydu.

Baya araştırdım fakat X4 880K hakkında internette pek bir şey bulamadım.
X4 880K ile APU 7870K'dan aldığım performansın daha iyisini mi alırım yoksa daha kötü alır, hatta darboğaz sorunları falan yaşar mıyım? Bilen arkadaşlar lütfen benimle bilgilerini paylaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
880k 860k dan ne kadar daha iyi peki dostlar ? bildiğim kadarıyla 880k daha yeni ve güncel bir işlemci 860k ya göre. 860k incelemesi çok var fakat 880k çok göremediğim için içimi bi korku kapladı darboğaz yaşarım diye :D

1537827379009.png

1537827411582.png

Öyle büyütülecek ahım şahım , vay efendim demelik bir fark yok. Birebir aynı. Sadece 0,2 GHZ lik bir fark var. Bence devede kulak. Fiyatı iyi olan tercih edilebilir.
Yeni işlemci için 500 TL param vardı
Bu işlemci için cebinizden bir hayli para çıkmış. Onun yerine anakartınızı söyleseydiniz belki daha uygun işlemciler bulabilirdik. Athlon yerine Phenom işlemci önerirdim ben. Eğer tabii destekliyorsa.

Olan oldu valla kardeşim ya zaten bu işlemciyi sadece 1 sene beni idare etmesi için aldım, önemli olan tek şey 1 sene boyunca beni idare edebilmesi. tek korkumda 960 ile darboğaz yaşarmıyım onu merak ediyorum 7870k ile çok iyi olmasada istediğim oyunu high medium arası oynayabiliyordum

Anakartım : fm2 fm2+ olduğı için 880k aldım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı