X4 945 GT 1030 sisteme yükseltme tavsiyesi

eecopirin

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, biliyorsunuzdur Valorant işlemciden güç alan bir oyun (en çok oynadığım oyun ayrıca) ve benim ekran kartım iyi ama işlemcim düşük. Ayrıca darboğaz olabilir dediler bilemiyorum o konu da da yardımcı olursanız sevinirim.

işlemci: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.00 GHz (6.00 GB (4.00 GB usable))

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 1030.

Monitör: Casper Excalibur 144Hz 27inç 2K Quad HD

Eğer işlemci değiştirirsem Intel Core i3-10100F 3.6 GHz 4 çekirdek 6MB cache LGA1200 soket 14nm fanlı işlemci alacağım. O da fiyatı 1400TL diye yoksa 1000 TL - 1500 TL arası işlemciler de olur yeter ki işe yarasın performans açısından. Eğer işlemci değiştirmezsem ekstradan 8 GB RAM alacağım (ayrıyeten ya 200GB'ya da 500GB'lık bir SSD kart da alacağım.) Şimdi sorum şu. Bu işlemciye RAM ve SSD kart almak mı daha iyi performans sağlar (hem Valorant hem de PC için genel) yoksa RAM yükselterek 4 GB (6 GB da olabilir o kullanılıyor mu bilmiyorum) + 8 GB = 12 GB (14 GB) yapıp SSD kart almak mı? Şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle monitörü satıp 1080p monitöre geçin o sisteme 2K aşırı ötesi saçma.
10100F alıp GT 1030'u satıp RX 6400/6500xt alabilirsiniz.

Hocam düşündüm monitörü değiştirmeyi de yeni aldık şimdi ailem sattırmaz zaten 4:5 çözünürlükte oynuyorum, ekran kartını da değiştiremem biraz ailevi sıkıntılarım var da babamı ikna edemiyorum pek. Zaten ekran kartının işlemciden iyi olduğunu düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin 🙂

Hocam düşündüm monitörü değiştirmeyi de yeni aldık şimdi ailem sattırmaz zaten 4:5 çözünürlükte oynuyorum, ekran kartını da değiştiremem biraz ailevi sıkıntılarım var da babamı ikna edemiyorum pek. Zaten ekran kartının işlemciden iyi olduğunu düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin 🙂

Hocam tam bütçeniz nedir?

Monitörü ve kartı elinizden çıkarma imkanınız var mı?

Yok hocam monitör ve kartla hiç oynayamam maalesef ondan biraz sıkıntılı. İşlemci ve SSD kart odaklı bir performans yükseltme için yardım lazım. İşlemciye RAM mi takayım işlemci mi değiştireyim 1500TL Max işlemci var mı vb. aklımdaki sorular.

Yeni konular

Geri
Yukarı