X515FJ laptopun işlemci hızı sabitlenmiyor

İşlemci hızı sabitlenmesi ne demek, işlemci üzerinde iş yokken çalışmaz zaten.

Demek istediğim o değil oyun sırasında işlemci hızım 3.20 GHz işlemci üzerinde iş yokken de öyle oyun sırasında laptop ısınıyor ısınınca da FPS düşüyor işlemci hızımı sabit istediğim GHz'e ayarlayamıyorum

Demek istediğim o değil oyun sırasında işlemci hızım 3.20 GHz işlemci üzerinde iş yokken de öyle oyun sırasında laptop ısınıyor ısınınca da FPS düşüyor işlemci hızımı sabit istediğim GHz'e ayarlayamıyorum
+ olarak istediğim GHz sabitleyebilsem hem oyun sırasında hemde internette gezinirken leptop ısınma sorunu olmayacağını düşünüyorum

Son düzenleme:

+ olarak istediğim GHz sabitleyebilsem hem oyun sırasında hemde internette gezinirken leptop ısınma sorunu olmayacağını düşünüyorum
Isınınca düşmesi işlemciyi yakmaman için, işlemci boştayken 3.2 ile çalışıyorsa bi virüs taraması yaptırtın.

+ Olarak istediğim GHz sabitleyebilsem hem oyun sırasında hem de internette gezinirken laptop ısınma sorunu olmayacağını düşünüyorum

Turbo kapatabilirsin istersen fakat throttle yiyorsan uzun süredir bakım yapmadıysan bakım yap, muhtemelen çözülür.

Geri
Yukarı