X550JK Boot Menüsünde USB Gözükmeme Sorunu

Saykopat

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Bu gün orijinal Windows 8.1 alacaktım dedim önce format atayım, Rufus ile USB'yi hazırladım fakat boot menüsünde gözükmedi. Bu sefer farklı bir USB denedim fakat yine olmadı. BİOS ayarlarını kurcaladım fakat yine olmadı. Biraz önce farklı bir yerden indirdiğim Windows 8.1 sürümünü denedim tekrar işe yaramadı, BİOS eski ayarlarına döndürdüm yine hüsran.
Daha önce 2 defa bu cihaza UEFI W 8.1 yükledim bu sefer neden böyle oldu anlamadım.
BİOS ayarlarım;
  • Secure Boot: Enable
  • Launch CSM: Disable
  • Legacy USB Support: Disable
  • XHCI Pre-Boot Mode: Enabled
  • AHCI modu kullanıyorum
Aşağıdaki konuları okudum;
Asus x550jk uefi ayarını aktif etmek | Technopat Sosyal
USB belleğin başında UEFI yazmama sorunu | Technopat Sosyal

Bende de ara sıra aynı sorun oluyordu. Bilgisayar kapalı iken belleği tak daha sonra çalıştır, bir de böyle dene bende çözülmüştü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada ki videonun 10. dakikasında @Recep Baltaş SSD için yeni'ye tıkladığında küçük bölümlerle sistem alanları açılmış. Fakat ben SSD ye geçerken bunu yapmadım ve 1. boot sekmesinde HDD gözükmesine rağmen SSD'ye kurulu sistem açılıyor.
Ben burada bir hata yapmış olabilir miyim?

20150816_165624.jpg 20150816_165650.jpg 20150816_165703.jpg 20150816_165717.jpg 20150816_165728.jpg 20150816_165749.jpg

Ben de masaüstünden Windows 8.1 kurulumu yaptım şimdi Windows 10 indiriliyor otomatikman güncelledi.

Masaüstünden Windows 8.1 yükleyerek çözdüm sorunu. Konu kapanabilir en iyi çözümü kişi kendisi buluyor boşuna konu açmışım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı