X550JX 85 derece normal mi?

kelkafa06

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Berkay, sizlere bir şey sormak istiyorum.

MSI Afterburner programı keşfettim biraz bilgi aldıktan sonra kurcalamaya başladım GTA 5 ile test ettim. Şöyleki OC yapmadan önceki sıcaklık değerleri 82-83 ve de 82 de soğutucu daha hızlı çalışmaya başlıyor. Ayarları biraz değiştirdikten sonra 84-86 gibi değerlere ulaşıyor ve 85 gibi de soğutucu daha hızlı çalışmaya başlıyor.

Uyguladığım değerler ise şöyle :
1.png

Birde burada ki belirtiğim değeri mesela 80 girsem max derece limiti mi 80 oluyor yoksa gösterdiği değer mi 80 oluyor onu anlayamadım.
2.png

Bu arada leptop kullanıcısıyım Asus X550Jx Ekran Kartım GTX 950M serisi

Ayalarım iyi mi yoksa kötü mü, zaraları olur mu, daha ne kadar yükseltebilirim ? Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler İyi Forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 950M, GM 107 grafik yongasını kullanıyor. GM 107'nin sıcaklık eşiği nvidia söylediğine göre 95 derece. Yani 95 dereceye kadar dayanabilir.

Oraya limit koyunca ne olur bilmiyorum. Tahminen ekran kartı ya performansını düşürüp sıcaklığı 90 derecenin altına indirmeye çalışacak yada o derecenin üstüne gelince bilgisayar kapanabilir. Yada o sıcaklığa geldiğinde fan %100 tam yükte çalışır.

GTX 950M, GM 107 grafik yongasını kullanıyor. GM 107'nin sıcaklık eşiği nvidia söylediğine göre 95 derece. Yani 95 dereceye kadar dayanabilir.

Oraya limit koyunca ne olur bilmiyorum. Tahminen ekran kartı ya performansını düşürüp sıcaklığı 90 derecenin altına indirmeye çalışacak yada o derecenin üstüne gelince bilgisayar kapanabilir. Yada o sıcaklığa geldiğinde fan %100 tam yükte çalışır.
Bilgin için teşekkür ederim 90 dereceye kadar sıkıntı olmaz ozaman.

Limitin de ne işe yaradığını kesin bilsek aslında gönül rahatlığıyla oynardık. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı