X570 Chipset - Ryzen 9 3900X Uyumlu mu?

bozukkpara

Hectopat
Daha fazla  
X570 chipset tabanlı bir sistem yükseltmesi yapmak istiyorum elimde Samsung 970 Evo ve ASUS RX590 ekran kartı var bunlar PCI-e 3.0 PCI-e 4.0 anakart ta çalışırken problem çıkartır mı?

Almayı düşündüğüm parçalar:
  • ASUS ROG STRIX X570-E.
  • AMD 3900X.
  • Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz CL18.

Corsair RM750X PSU vecorsaır Hydro serisi™ H115I Platinum RGB LED sıvı soğutmaya sahibim.

Bu yükseltme için sizce yeterli mi elimdeki donanım?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam selamlar ben de x570 aorus elite ile ryzen 3700x düşünüyorum ama bu anakartta diğerlerinin aksine cpuyu beslemek için 8 pin kullanılmış diğer çoğu modelde 8+4 var. bu bir sıkıntı çıkardı mı özellikle overclock denediyseniz?

Herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Fakat şahsen @Mithat Berhan önerdiği anakartı almanızı tavsiye ederim.
X570 Aorus Elite’in VRM’leri daha iyiymiş. Ben dün araştırdım buildzoid diye bir eleman var biliyorsunuzdur belki actually hardcore overclocking diye kanalı var hatta. bu arkadaş detaylı inceliyor VRM’lerini falan fiyat performans olarak çok güzel bir ürün olduğunu 3950X’i OC’lu şekilde rahat rahat besleyeceğini söylüyor. benim tek endişem tek 8 pin CPU beslemesi olmasıydı onun da sıkıntı olmadığını, 1 adet 8 pin CPU soketinün 386W’a kadar güç verebileceğini söylüyor. Kafama yattı yani bu anakart ben Tuf Gaming X570 Plus ile bunun arasında kalmıştım ama Tuf’ın tasarımını pek beğenmiyoum bi de özellikleri daha düşük Aorus’a göre.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı