X570-E sistem geç açılıyor

Zino

Hectopat
Merhaba, yeni bir sistem topladım ve UEFI kurulum M.2 SSD'e yapıldı. Windows, BIOS güncel ve Fast Boot aktif. Açılıştaki programların tamamı kapalı. Ancak Power tuşuna bastıktan sonra 25 26 sn sonra ekran geliyor. Çok geç değil mi?
Monitörden kaynaklı olma ihtimali var mı? Display Port ile bağlı.
Son BIOS zamanı: 18.1.
Sistem bileşenleri;
  • Anakart: ASUS X570-E GAMING.
  • İşlemci: Ryzen 9 3900X.
  • SSD: Samsung 970 Evo Plus M.2.
  • Monitör: MSI Optix MAG272QP.
Açılış video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende arkadaş gibi düşünüyorum çünkü ssd'mi z serisinde kullandığımda bildiğin fişekti. Birde şu Asusun online bios güncelleme zımbırtısını beceremiyorum siz yapabildiniz mi?

Online olarak değil de sitesinden indirerek kurdum. Usb e atıp kasa arkasındaki BIOS girişine taktım ve kurdum.

Gigabyte Aorus Ultra X570 kullanıyorum. Benim de bu şekilde geç açılıyor. Şimdiye kadar düzeltilmesi gerekirdi fakat düzeltilmedi. Bir süre sonra alışıyorsunuz. Umarım ilerleyen zamanda düzelir. BIOS'u güncel tutmaya özen gösterin.

Biosun güncellemesine gelecek bir kısıtlama bu sıkıntıyı ortadan tamamen kaldırır mı? Öğrenmek istediğim şey başka bir şey mi buna sebep oluyor yoksa odak noktası sadece BIOS mu?

Online olarak değil de sitesinden indirerek kurdum. USB'e atıp kasa arkasındaki BIOS girişine taktım ve kurdum.

Kasa arkasında BIOS girişi yok diye biliyorum her port uyumlu sanırım(sizin anakartta vardır ama) :D bir de ben USB ile uğraşmak istemiyorum Online olarak da BIOS güncelleniyormuşta ASUS'larda ondan sormuştum.

Gigabyte X570 Aorus Pro modelini kullanıyorum. İlk BIOS versiyonum F11 idi ve biraz yavaş geliyordu bana göre masaüstü. Şimdi F12e sürümünü kullanıyorum çok daha hızlı.

Konuyu hortlatmak gibi olacak fakat x570 ud kullanıyorum aynı sorun bende de var bilgisayara güç geldikten sonra görüntü çok geç geliyor ve ara sıra işletim sisteminde dolaşırken ufak tefek takılmalar yaşıyorum.

ASUS X670e anakartımda bende de açılış ekranı çok geç geliyor. Bunun direkt BIOS ile alakası var. Bu ekran geçince hemen açılıyor çünkü. Çözüm bulan var mı?

ASUS X670e anakartımda bende de açılış ekranı çok geç geliyor. Bunun direkt BIOS ile alakası var. Bu ekran geçince hemen açılıyor çünkü. Çözüm bulan var mı?

Konuyu açtığımdan beri bu şekilde kullanıyorum. Alıştım diyebilirim. Ancak uzun zamandır bios güncellemesi yapmadım. Yarın yapmayı düşünüyorum, güncelleme ile belki açılışı hızlandırmışlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı