X570 Gigabyte ud vs MSI vs Gigabyte vs ASRock

ErkanGul

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
Sevgili dostlar, Ryzen 7 3800X, XFX 5700XT, 16 GB RAM bir sistem için sizce hangi anakart daha iyi. Fiyatları birbirine yakın.
Bir de bu anakartlarda 3800X'i çalıştırmak için BIOS güncellemesi gerekecek olan var mı? MSI flashback ile kolaylık sağlıyor ancak bazılarında 1000 2000 serisi bir işlemci takmak gerekliliğine dair bir şeyler okudum.

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Peki sizce tahmini ne zaman gelecektir? Yani bir bilgi, duyum, haber okuması gördünüz mü acaba? Beklemeye geçsek ne kadar beklememiz gerekecektir? Bu esnada beklerken diğer bileşenlerde indirim kovalamalı mıyız? Onların da fiyatı düşüp, daha yeni nesiller aynı fiyat bandına gelir mi?
İki üç hafta içinde gelecek. İlk videoları düştü bile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de diyorum ki sitesinde bile yazmayan bilgiye göre nasıl daha iyi oluyor. Konu sahibinin attığı diğer modellerin VRM'leri ondan iyi. Bilmeden yazmayın madem. Bilmeden yorum yazıyorsunuz sonra da üsluptan şikayetçisiniz ne güzel dünya. İyi forumlar.
Diğerlerini araştırmadım ama Prime X570-P ye dair detaylı bir inceleme. Buyrun:
ASUS Prime X570-Pro Review

Şimdi dostlar söylediklerinizden yola çıkarak b550 anakart bekleyeceğiz,
Bu esnada güzel ram, ekran kartı, işlemci, ekran, güç kaynağı ve kasa gibi indirimleri kovalayıp onları ufak ufak toplayacağız.
B550'ler de geldiğinde inşallah bir konu daha açıp görüşlerinizi rica etmek amaçlı sizleri de etiketleyeceğim.
Tekrardan yardımlarınız için çok minnettarım, her birinize ayrı teşekkür ediyorum. İyi geceler dilerim.
İzlemeyi düşünürseniz 2 saat sonra uluslararası uzay istasyonuna 2 astronot gönderilecek neredeyse 10 yılın ardından ilk kez. :)

Diğerlerini araştırmadım ama Prime X570-P ye dair detaylı bir inceleme. Buyrun:
ASUS Prime X570-Pro Review
6 phase vrm çok kötü. Gigabye 12, MSI 10. Diğer modeller daha iyi çünjü biliyorum ayrıca asus’un özelliği prime modeller her zaman kırpık ve giriş modelleridir. Ben kötüdür demiyorum sadece o modelleri arasında en geride olanı. İleride denilince sordum sitesinden belirtilmiyor diye acaba ben mi bişey kaçırdım dedim. Netleşti. Sağolun.
Şimdi dostlar söylediklerinizden yola çıkarak b550 anakart bekleyeceğiz,
Bu esnada güzel ram, ekran kartı, işlemci, ekran, güç kaynağı ve kasa gibi indirimleri kovalayıp onları ufak ufak toplayacağız.
B550'ler de geldiğinde inşallah bir konu daha açıp görüşlerinizi rica etmek amaçlı sizleri de etiketleyeceğim.
Tekrardan yardımlarınız için çok minnettarım, her birinize ayrı teşekkür ediyorum. İyi geceler dilerim.
İzlemeyi düşünürseniz 2 saat sonra uluslararası uzay istasyonuna 2 astronot gönderilecek neredeyse 10 yılın ardından ilk kez. :)
Hocam, inşallah alırsın. Ben burada pahalı diye ssd’yi amazondan aldım. Amazon fiyatları ve indirmelerine mutlaka bak. On günde geliyor. Aramex kargo ile. Gerçi koronadan dolayı aksayabilir.
Segatefirecuda 510 500gb nvm SSD Şubatta 470₺’ye aldım.
Biostar X570GTA 4000MHz DDR4 (OC) AM4 ATX Anakart
https://www.hepsiburada.com/biostar...tx-anakart-p-HBV00000T6HBS?magaza=GarajOnline

Nasıl bir markadır? Hiç duymamıştım. Kaliteli midir bilmiyorum. Tesadüfen gördüm. Fiyatı cazip diye atıyorum.

Son düzenleme:
Kısaca videoda söylenen ilginç bir şekilde asus tam f/p anakartı yapmış :D. Tabi üst düzey kartlar yerinde duruyor ama bana kalırsa çok da gerekli değil yüksek oc yapılmayacaksa.

6 Phase VRM çok kötü. Gigabye 12, MSI 10. diğer modeller daha iyi çünjü biliyorum ayrıca ASUS’un özelliği Prime modeller her zaman kırpık ve giriş modelleridir. Ben kötüdür demiyorum sadece o modelleri arasında en geride olanı. İleri de denilince sordum sitesinden belirtilmiyor diye acaba ben mi bir şey kaçırdım dedim. Netleşti. Sağ olun.

Hocam, inşallah alırsın. Ben burada pahalı diye SSD’yi Amazon'dan aldım. Amazon fiyatları ve indirmelerine mutlaka bak. On günde geliyor. Aramex kargo ile. Gerçi koronadan dolayı aksayabilir.
Segatefirecuda 510 500GB NVM SSD şubatta 470₺’ye aldım.
BIOSTAR X570G'ta 4000MHz DDR4 (OC) AM4 ATX anakart.
https://www.hepsiburada.com/biostar...tx-anakart-p-HBV00000T6HBS?magaza=GarajOnline

Nasıl bir markadır? Hiç duymamıştım. Kaliteli midir bilmiyorum. Tesadüfen gördüm. Fiyatı cazip diye atıyorum.

Şimdi malum iş durumu ve uzun süre idare önemli olduğu için Amazon'un garantisi zor olabilir. Bir de garanti olsa bile gönderme geri almanın uzun sürmesi gibi durumlar var.

Kısaca videoda söylenen ilginç bir şekilde asus tam f/p anakartı yapmış :D. Tabi üst düzey kartlar yerinde duruyor ama bana kalırsa çok da gerekli değil yüksek oc yapılmayacaksa.
izledim. haklısın ama vrm fazları fazla Olan nasıl daha çok ısınıyor az olana göre anlamadım. O zaman ben gigabyte x570-ı aorus pro anakartımı alırken hata etmişim çünkü onda da vrm’ye bakıp karar vermiştim. Kırıc olduysam kusura bakma.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı