Xbox 360 gamepad ETS 2'de görünmüyor

Marshal12

Hectopat
Daha fazla  
Xbox 360 kolum ETS 2 de görünmüyor, görünüyor oyunda oynayabiliyorum ama ayarlarını değiştiremiyorum. Kontroller de bir menü var orada Xbox 360 kolu yazması gerek ama "sadece klavye, klavye+fare ile kontrol, klavye pedallar da dahil fare ile kontrol" var. Nasıl algılatabilirim gamepadı?

Kontrol sihirbazı kullanarak, kullandığınız kontolcüyü ayarladınız mı? Eğer kontrol sihirbazıyla kurulumu yaptıysanız zaten sizin kontrolcünüze en uygun ayarları size sunuyor. Ayrıca dilerseniz kontrolleri ayarladığınız bölümün ekran görüntüsünü paylaşın. Hem daha detaylı yardımcı olabilirim, hemde sorununuzu daha iyi anlayabilirim.

Kontrol sihirbazı kullanarak, kullandığınız kontolcüyü ayarladınız mı? Eğer kontrol sihirbazıyla kurulumu yaptıysanız zaten sizin kontrolcünüze en uygun ayarları size sunuyor. Ayrıca dilerseniz kontrolleri ayarladığınız bölümün ekran görüntüsünü paylaşın. Hem daha detaylı yardımcı olabilirim, hem de sorununuzu daha iyi anlayabilirim.

Kontrolcü sihirbazından önerilen ayarları ve topluluk sekmesindeki ayarları yaptım, 1 çalıştı sadece onda da tuşlar değişik sadece direksiyounu oynatabiliyordum o kadar. Ekran görüntüsü olarak ne paylaşayayım?

Ekran görüntüsünü paylaşmanızı istediğim kısım "Kontrolcüler" kısmı. Cevabınızdan anladığım kadarıyla direksiyon seti ile oynamaya çalışıyorsunuz. Eğer öyleyse bu tarz sorunları şahsen yaşadığımı belirtmeliyim. Pedallarınızı ve direksiyonunuzu sorunsuz bir şekilde ayarladıysanız, "Klavye" sekmesinden tuş ataması yapmalısınız. Direksiyon setiniz üzerinde kullanacağınız tuşları o menüde tek tek atayın. Bu sorununuzun çözülmesi için yeterli olacaktır.

Ekran görüntüsünü paylaşmanızı istediğim kısım "kontrolcüler" kısmı. Cevabınızdan anladığım kadarıyla direksiyon seti ile oynamaya çalışıyorsunuz. Eğer öyleyse bu tarz sorunları şahsen yaşadığımı belirtmeliyim. Pedallarınızı ve direksiyonunuzu sorunsuz bir şekilde ayarladıysanız, "klavye" sekmesinden tuş ataması yapmalısınız. Direksiyon setiniz üzerinde kullanacağınız tuşları o menüde tek tek atayın. Bu sorununuzun çözülmesi için yeterli olacaktır.

Direksiyon seti değil başlığı okuyun. Xbox 360 Controller ile oynamaya çalışıyorum.

resim_2021-08-25_133739.png

Sorunsuz bir şekilde bağlıysa ekran görüntüsünü attığınız kısımda kontolcünüzün görünmesi gerekir. Steam üzerinden yapılandırma yapmayı denediniz mi? Hakim değilseniz size yapılandırmayı nasıl yapacağınızı anlatayım.

Steam uygulamasını açın ve sol üstte bulunan "Steam" yazısına tıklayın ve "Ayarlar" penceresini açın. Açılan pencerenin sol tarafından "Kontrolcü" bölümünü bulun. Sonrasında "Genel kontrolcü ayarları" bölümüne girin. Açılan pencere üzerinden "Xbox yapılandırma desteğini" işaretleyin. Aygıtınız sorunsuz bir şekilde bağlıysa aynı pencerenin altında "Tespit edilen oyun kumandaları" adı altında kontrolcünüzü görürsünüz. Umarım bu sorununuzu çözmek konusunda size yardımcı olur. İyi forumlar diliyorum.

Sorunsuz bir şekilde bağlıysa ekran görüntüsünü attığınız kısımda kontolcünüzün görünmesi gerekir. Steam üzerinden yapılandırma yapmayı denediniz mi? Hakim değilseniz size yapılandırmayı nasıl yapacağınızı anlatayım.

Steam uygulamasını açın ve sol üstte bulunan "Steam" yazısına tıklayın ve "ayarlar" penceresini açın. Açılan pencerenin sol tarafından "kontrolcü" bölümünü bulun. Sonrasında "genel kontrolcü ayarları" bölümüne girin. Açılan pencere üzerinden "Xbox yapılandırma desteğini" işaretleyin. Aygıtınız sorunsuz bir şekilde bağlıysa aynı pencerenin altında "tespit edilen oyun kumandaları" adı altında kontrolcünüzü görürsünüz. Umarım bu sorununuzu çözmek konusunda size yardımcı olur. İyi forumlar diliyorum.

Çoktan işaretledim bile oluyor ancak tek sıkıntım titreşimi açamıyorum.

Edit: Tespit edilen kumandalarda Xbox 360 yazıyor görüyor yani ama oyunda görmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı