Xbox 9. nesil gamepad Bluetooth ile kullanıldığında oyunlarda takılıyor

konrad_k

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gamepad'i başlarda Type-C kablo üzerinden kullanırken hiçbir sorun yaşamazken daha sonrasında Bluetooth üzerinden kullanmak istedim ve masaüstü bilgisayarıma TP-Link UB400 Bluetooth adaptör aldım. Aldığım günden beri de bir türlü randımanlı kullanamadım.
İlk geldiğinde tak-çalıştır olarak düşünüp sürücüsüz kullandım fakat oyunlarda kolun saçma sapan davrandığını gördüm. Tuşlar takılı kalıyor, yerleri değişmiş gibi davranıyorlardı. Daha sonrasında sürücüsünü kurdum, sorun düzeldi ama bugün aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım, sürücüde vs. herhangi bir değişiklik yapmamama rağmen. Deyim yerindeyse kafayı yemek üzereyim, çözümlerinizi bekliyorum.

Peşin cevaplar: Kablo ile bağlayıp güncelleme yaptım, kablo ile bağlıyken hiçbir sorun yaşamıyorum, Windows 10 güncelleştirmesi yok en güncel hâldeyim, farklı oyunlarda denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde sadece modemin wifi sinyali açık, bilgisayar üzerinde başka kablosuz cihaz da yok yani.
Kafaya koyunca çözümü buldum, aynı sorunu yaşayan çıkabilir diye açıklayayayım: Steam'deymiş meğer problem. Steam>Sol üstten ayarlar>Kontrolcü>Genel Kontrolcü Ayarları sekmesinde ''Xbox Yapılandırma Desteği'' seçeneğini aktif hâle getirince problem çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı