Xbox 9. nesil gamepad kontrolleri farklı çalışıyor

Tekinay

Decapat
Daha fazla  
Yeni bir kol aldım fakat FIFA oynarken toplar istediğim yere gitmiyor, top sürerken çapraz koşuyor sonrasında kendim düzgün yapıyorum. Eski gamepad de böyle bir şey yoktu. Spider-Man oynamaya girdim seçenekler arasında ikişer ikişer atlıyor, sorun ne olabilir? Gamepad hasarlı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun kolunu nereden satın aldınız? Bağlantısını atarsanız incelemelerine bakalım. Bazen sahte ürünleri orijinal diye satıyorlar ve maalesef birebir replikası var.

Cihazı Microsoft hesaplarından cihazlarım kısmına kaydettiniz mi?

Bağlantıdan ölü bölge testi yapın.

Xbox kontrolcüsünü güncellemeyi de deneyebilirsiniz. Güncelleme için kablo ile bağlanmanız gerekiyor.

Oyun kolunu nereden satın aldınız? Bağlantısını atarsanız incelemelerine bakalım. Bazen sahte ürünleri orijinal diye satıyorlar ve maalesef birebir replikası var.

Cihazı Microsoft hesaplarından cihazlarım kısmına kaydettiniz mi?

Bağlantıdan ölü bölge testi yapın.

Xbox kontrolcüsünü güncellemeyi de deneyebilirsiniz. Güncelleme için kablo ile bağlanmanız gerekiyor.

https://www.hepsiburada.com/microso...1BMVBS?magaza=ESAŞ&url_src=and-product-detail işte linki.

Maalesef Hepsiburada vb. yerlerde sahte veya kullanılmış ürün çok satılıyor. Microsoft'un aslında bu mağaza yerleriyle iletişimde olması gerekiyor. Büyük ihtimalle ürününüz kullanılmış veya bahsettiğim gibi çakma. İade hakkınız dolmadıysa iade edin. Tüketici hakem heyetine de başvurarak iade etmeyi deneyebilirsiniz.

2023-11-01_12-58.png

2023-11-01_13-01.png

Bu tarz yerlerden alışveriş yapmadan önce kötü incelemeleri okuyun. Mümkünse teknoloji alışverişinde harici satıcıları kullanmayın. Sitenin kendi satıcısı olsun. Sorunlu ürün çıkma oranı azalıyor. Site kendisi bu ürünü satmıyorsa, satışını yapan sitelere yönelin. Fiyatı uygun diye bu yerleri tercih etmeyin. Gidip aynı ürünü Türkiye'ye resmi olarak getiren yere 200 ₺ fazla verin.

Son zamanlarda Amazon.com.tr üzerinde satılan satıcısı Amazon Germany olanlardan almak en mantıklısı. Ya da doğrudan Vatan, Mediamarkt, Teknosa gibi teknoloji marketler tarafından satılan Xbox 9.Nesil gamepadlerden almak lazım ama onlar daha pahalı oluyor gerek yok.

Amazon Germany'den gelenler hem kesinlikle orijinal, hem 2 yıl Microsoft Garantili (bazen 3 yıl çıkanlarda oluyor) hem 1 ayda iade garantisi var. Artı fiyatları da normal, Hepsiburada, Trendyol gibi yerlerde satan 3.parti satıcıların fiyatlarından en fazla 200-300 TL daha pahalı oluyor.

Geri
Yukarı