Xbox Controller vs DualSense

XakoR

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550M DS3H
ASUS TUF Gaming RTX 3080
G.Skill Trident Z 16(8x2)GB 3200MHz DDR4
Kingston NV2 1TB 3500/2100 M.2 SSD
Cooler Master Masterliquid ML240L
NZXT C750 750W 80+ Bronze
Dark Guardian Kasa

Asus XG249CM 23.8" 270hz 1ms
Asus VG248QE 24" 144Hz 1ms
Logitech G Pro X
Logitech G Pro TKL
Lamzu Atlantis OG PRO v2
Arkadaşlar soru çok basit. Yarış ve futbol oyunlarında kullanacağım ve bilgisayar için alıyorum. Arkadaşlarla FIFA vs. atarken kol götürürüm veya evde FIFA kariyer, Forza vs. gibi oyunları oynamak için almak istiyorum. Dövüş oyunlarını pek sık oynamıyorum. FPS'i zaten klavye mouse ile oynuyorum. Xbox Controller mı yoksa DualSense mi almalıyım?
Güzelce açıklarsanız sevinirim. Fanboyluk olmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar soru çok basit. Yarış ve futbol oyunlarında kullanacağım ve bilgisayar için alıyorum. Arkadaşlarla FIFA vs. atarken kol götürürüm veya evde FIFA kariyer, Forza vs. gibi oyunları oynamak için almak istiyorum. Dövüş oyunlarını pek sık oynamıyorum. FPS'i zaten klavye mouse ile oynuyorum. Xbox Controller mı yoksa DualSense mi almalıyım?
Güzelce açıklarsanız sevinirim. Fanboyluk olmadan.

Eğer PC içinse ben Xbox 9.nesil'den başka bir seçenek göremiyorum. Uyumluluk açısından DualSense yanına yaklaşamaz Xbox'ın.

PC için XBox controller her zaman daha sorunsuzdur ayrıca pilli olması batarya ömrüne kıyasla daha avantajlı. Bence PS5 dışında dualsense kullanmak mantıksız.

Bilgisayarda Xbox Controller hocam. Mükemmel bir şekilde uyumlu çalışıyor. Forza Horizon 4 ve 5 oynuyorum tetiklerdeki titreşimler mükemmel.(gaz ve fren)

Ben ikisini de kullandım. Xbox kolu özellikle uzun kullanımda bana çok daha rahat geldi. PS kolunu 1-2 saatten sonra elimde tutmakta zorlanır ağrılar yaşarken Series S kolu çok ama çok daha uzun sürelerde sorunsuz bir deneyim sundu bana. Belki kişiseldir bilmiyorum. Dual Sense'in trigger tuşlarının tepki şeyi çok güzel evet ama bilgisayarda oynayınca bunlar olmuyor sanırım ve hani bunu düzgün etkili bir şekilde PS'de dahi oyuna ekleyen firma sayısı 3-5 i geçmez. Aynı zamanda PC de uyumluluk sorunları yaşamamak adına da Xbox kolu yine önde benim için.

Teşekkürler herkese Xbox 9. Nesil Controller sipariş verdim yorumlarınızı okuduktan sonra. DualSense 'in titreşimi beni benden alıyordu ama bakalım umarım Xbox ile idare edebilirim yeterli geleceğini düşünüyorum. Peki şarjlı pil ve şarj cihazı öneriniz var mı bütçeyi çok aşmayacak şekilde? Duracell aldım şimdilik ama ne kadar dayanır bilmiyorum sürekli pil almak istemiyorum.

Teşekkürler herkese Xbox 9. nesil Controller sipariş verdim yorumlarınızı okuduktan sonra. DualSense'in titreşimi beni benden alıyordu ama bakalım umarım Xbox ile idare edebilirim yeterli geleceğini düşünüyorum. Peki şarjlı pil ve şarj cihazı öneriniz var mı bütçeyi çok aşmayacak şekilde? Duracell aldım şimdilik ama ne kadar dayanır bilmiyorum sürekli pil almak istemiyorum.

Nereden sipariş vermiştiniz.

Hocam 3 bin lira bir tık fazla gibi geçen haftalarda 2100 lira para düşüyordu İncehesap'ta.
Valla zam geldi hocam ben de biliyorum görünce üzüldüm ama aldım. Bekledikçe artacak sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı