Çözüldü Xbox Game Bar üzerinden alınan kayıtlar yer kaplıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wrist21x

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar YouTube için oyun videosu çekiyorum. Ve Xbox Game Bar kullanıyorum. Videoları C diskine kaydediyor ve video çekmeye başlamadan önce 104 GB boş alan vardı. Haliyle videolar alan kaplıyor ve videoları alıp öteki diske attım. Mesela videoların konumunu değiştirince 30 GB alan açılması gereken yerde 10 GB alan açılıyor. Bunu bir türlü çözemedim ve şu an 34 GB boş alan var. Video editlerini de Cliphamp'tan yapıyorum. Bunun sebebi nedir? Yardımı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows'un ayarlarında bulunan uygulamalar kısmından Clipchamp'in boyutuna bakar mısınız? Yaptığınız editler temp olarak saklanıyor ve çok yer kaplıyor.

Clipchamp'in temp dosyaları burada: C:\Kullanıcılar\-kullanıcı adınız-\AppData\Local\Packages\Clipchamp.Clipchamp_yxz26nhyzhsrt\LocalState\EBWebView\
Temp'e atıyor olabilir.Bilgisayara reset atın ya da Temp'i temizleyin. Ayrıca yükleme yerini de C'den farklı bir yere yapın taşıma sorununuz olmasın.

Windows'un ayarlarında bulunan uygulamalar kısmından Clipchamp'in boyutuna bakar mısınız? Yaptığınız editler temp olarak saklanıyor ve çok yer kaplıyor.

Clipchamp'in temp dosyaları burada: C:\Kullanıcılar\-kullanıcı adınız-\AppData\Local\Packages\Clipchamp.Clipchamp_yxz26nhyzhsrt\LocalState\EBWebView\

Çözüm

Evet hocam 135 GB alan kaplıyormuş şu an xd. Peki edit için başka bir program kullansam yine aynı sıkıntı olur mu?

Evet hocam 135 GB alan kaplıyormuş şu an xd. Peki edit için başka bir program kullansam yine aynı sıkıntı olur mu?

Başka programı bilmiyorum ama Adobe Premiere kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu tarz programlar temp yerine save dosyası oluşturuyor, bunlar da KB boyutunda bir şey. Clipchamp Timeline'daki bütün dosyaların tempini tuttuğu için siz yüksek boyutlu dosyalarla çalışıyorsanız o dosyaların boyutu üzerine X2 daha koymaniz lazım, çünkü o dosyaların bir yedeğini de tempte tutuyor.

Geri
Yukarı