Xbox Game Pass Paketlerinin Mantığı Nedir?

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC için Game Pass almak istiyorum ancak kafam aşırı derece karıştı.

Bu iki link de PC için sanırım. Ama biri daha ucuz diğeri değil. Windows 10 üzerinden Microsoft Store'e baktığımda aylık 15 TL yazıyor. Hangisini alacağımı şaşırdım. Yardımcı olur musunuz ?
Ultimate Edition için hem Xbox hem de PC için oynanabilir yazıyor ve daha fazla oyun olduğu söyleniyor. Peki Ultimate Edition indirimi ne kadar sürecek, şuan onu almak daha mantıklı. Ultimate Edition'da ki tüm oyunları PC'de oynayabilecek miyim ? Bu soruyu Xbox için de olduğu için soruyorum kafam iyice karıştı açıkçası.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultimate Edition buyuk ihtimalle biraz daha fazla ozellik eklenmis Game Pass'dir. Ultimate alirsaniz hem PC hem de Xbox'ta kullanabiliyorsunuz.

Game Pass sistemi geçenlerde 2'ye ayrıldı Xbox ve PC olarak. Ultimate iki platformda da kullanabilmeniz için. Ayrıca Ultimate'in içinde Xbox Live aboneliği de dahil. Yani sadece PC'de kullanacaksanız indirimdeyken 2 aylık alın ve abonelik yinelemeyi kapatın. 2 ay sonra PC olanından devam edersiniz.

Game Pass sistemi geçenlerde 2'ye ayrıldı Xbox ve PC olarak. Ultimate iki platformda da kullanabilmeniz için. Ayrıca Ultimate'in içinde Xbox Live aboneliği de dahil. Yani sadece PC'de kullanacaksanız indirimdeyken 2 aylık alın ve abonelik yinelemeyi kapatın. 2 ay sonra PC olanından devam edersiniz.
Öyle yapmak mantıklı ama şöyle bir olay var. Ultimate Edition'da olan bazı oyunları çok sevdiğimi ve oynadığımı düşün. 2 ay sonra 15Tl'lık sürüme geçtiğimde o oyunlar gidecek. Sıkıntı orada.

Öyle yapmak mantıklı ama şöyle bir olay var. Ultimate Edition'da olan bazı oyunları çok sevdiğimi ve oynadığımı düşün. 2 ay sonra 15Tl'lık sürüme geçtiğimde o oyunlar gidecek. Sıkıntı orada.

2 aydan fazla süre kullanacaksanız direk PC sürümü alın. O da ilk ay 5.90 TL

2 aydan fazla kullanacağım ama Ultimate Edition'da PC için daha fazla oyun yok mu ? O yüzden ultimate almak istiyorum.
Ultimate farkı Xbox oyunlarını da kapsaması. Ayrıca Xbox cihazlarda online oynamayı sağlayan Xbox live Gold üyeliği de var. Kısacası evde Xbox yoksa PC sürümüyle çok bir farkı yok.

PC versiyonunu alsan da Ultimate alsan da her türlü sadece PC Game Pass'teki oyunları oynayabilirsin. Diğerleri sadece xbox için.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı