Xbox konsola PC Xbox hesabı bağlanınca oyunlar gelir mi?

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Xbox Series X konsol almayı düşünüyorum. Benim PC de işte mesela Forza Horizon 4 var. Ben konsola bu pcdeki Xbox hesabımı bağlasam oyun konsola gelir mi? (oyuna Steam'den sahibim)

Hocam eğer Steam'dan aldığınız oyun Xbox oyun kütüphanenizde ayrı olarak çıkıyor ise gelir yani oda şöyle gelir mesela bende Xbox da bir sürü oyun vardı sadece aralarında Gears of War 4 ve Forza 7'ye geldi Killer insiect de geldi sanırım Xbox'da almıştım PC'den de oynaya biliyorum Forza Horizon 4 de gelir diye düşünüyorum Xbox'a geçen Tell Me Why ücretsiz aldım PC'den Xbox'dan oynayabiliyorum cross play bir platform desteklediği oyunlarda.

Hmm peki anladım o zaman ben oyunu konsoldan da satın aldım diyelim PC hesabımı bağlasam arabalarım levelim falan orayada gelir mi?
Evet hocam. Microsoft üzerinden satın alınırsa geliyor. Sıkıntı olmaz.

Hmm peki anladım o zaman ben oyunu konsoldanda satın aldım diyelim PC hesabımı bağlasam arabalarım levelim falan orayada gelir mi?

Onu denemedim muhtemelen gelir çünkü aynı account üzerinden ve Forza'lar crossplay. Şöyle örnek vereyim Enis Kirazoğlu'nun videosunda denk gelmiştim AC Valhala PC'deki hesap Xbox'dan devam etmişti.

Arkadaş oyunu Steam'dan oynuyormuş. Steam bu Xbox'un "cross save" olayını maalesef desteklemiyor. PC'de Microsoft Store'den Steam'a geçenlerin de ilerlemesinin aktarılamama nedeni bu. İleride konsol satın aldığınızda Steam sürümündeki ilerlemenizi her türlü kaybedeceksiniz, mecbur olarak en baştan başlatacak sizi.

Arkadaş oyunu Steam'dan oynuyormuş. Steam bu Xbox'un "cross Save" olayını maalesef desteklemiyor. PC'de Microsoft Store'den Steam'a geçenlerin de ilerlemesinin aktarılamama nedeni bu. İleride konsol satın aldığınızda Steam sürümündeki ilerlemenizi her türlü kaybedeceksiniz, mecbur olarak en baştan başlatacak sizi.

Steam üzerinden hiç Microsoft oyunu oynamadım Xbox kütüphanesinde gözükmüyor ise gelmez zaten farklı oyun platformları PC Xbox üzerinden oynansaydı sorun olmazdı ama.

Geri
Yukarı