Xbox Microsoft Store üzerinden aldığım oyunlarda ekstra ücret kesiliyor

PislickB3

Hectopat
Arkadaşlar kısa süre önce, Microsoft Store üzerinden yaptığım işlemlerde bir gariplik fark ettim. Önce geçen haftalarda Cyberpunk 2077'nin 199.60 TL'ye düştüğünü gördüm ve Xbox Series S konsolum üzerinden Ziraat Bankası kartımı kullanarak işlemi gerçekleştirdim. Ardından indirimlerde Control oyununu 51 TL'ye görüp yine konsolum üzerinden aldım. Bugün hesap özetimi incelerken bir gariplik olduğunu fark ettim. Control oyunu 51 TL yerine 55.40 TL ve Cyberpunk 199.60 yerine 217.51 TL olarak gerçekleşmişti. Microsoft hesabım üzerinden geçmiş işlemlere baktığımda ise fiyatların normal olduğunu gördüm. Bu olayın sebebini öğrenmek için Microsoft müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana Microsoft'a giden paranın sistemde gözüken kadar olduğunu ancak aradaki farkın bankam tarafından kur korumak için kesildiği söylendi. Böyle bir şey yaşayanınız var mı? Bir de hani 3-5 TL'nin peşinde değilim ancak bir satın alım yaptığımda bana söylenen kadar tutarın çekilmesi gerekmez mi?

Hocam 3-4 gün önce PS Store'da olması lazım aynı problemi yaşayan birisi vardı. Diablo IV alırken bu sorunu yaşamıştı. Tamamen bankayla ilgili bir durum diye biliyorum bende.

Geri
Yukarı