Xbox One 1440x900 monitörle kullanmak

TheEmir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Xbox one almayı düşünüyorum. Eski bir monitörüm var Casper marka. Modelini hatırlamıyorum ama özellikleri şunlar:
  • 1440x900
  • 75 Hz
  • ms bilmiyorum ama muhtemelen 5'tir
  • 16:10
bu özellikli monitöre çevirici alsam düzgün çalışır mı? 16:10 ve 1440x900 çözünürlükten dolayı kararsız kaldım yoksa monitör alacağım yanına.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4'ü bu şekilde kullanıyorum. Ancak benim monitörüm 1360x768. En boy oranıyla ilgili sorun yaşamıyorum ancak bir tanıdığım o çözünürlükte pek verim alamamıştı diye hatırlıyorum. Denemek gerek. Xbox'ta durum farklı olabilir. PS4'te HDMI to VGA dönüştürücünün güç beslemeli olması şart. Belki Xbox'ta da bu durum vardır. Dönüştürücü seçerken doğru modeli seçmek gerek.

Eğer alma şansınız varsa direkt hoparlörlü HDMI 1080P 60 Hz monitör alın.

Xbox one X almayacakasanız şu an konsol almamanızı öneririm, yüksek ihtimalle gelecek sene içerisinde yeni nesil konsollar çıkacak ve özellikle microsoft bu konuda çok iddialı sonradan pişman olmayın.

Sorunuza gelecek olursak, bir sorun yaşamazsınız gayet düzgün çalıştırır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı