Xbox One Controller garantisi Microsoft Türkiye'ye mi Penta'ya mı ait?

Factotum

Kilopat
Daha fazla  
Controller LT tetiğinde anlık takılma mevcut. Bu da Multiplayer FPS oyunlarında sıkıntı yaratıyor. Yeni controller alacaktım ancak fiyatlar resmen uçmuş. Henüz 14 aylık cihaz olduğu için garantiden tamirinin yapılması için servise göndermek istiyorum. Microsoft Türkiye'ye mi? yoksa Penta'ya mı gönderiyoruz? Nasıl bir işlem yapıyoruz? Daha evvel garantiden işlem yaptıran varsa, tecrübesini öğrenmek isterim.

Microsoft ya da Xbox müşteri hizmetlerini arayarak kolunuzun tuşunun takıldığını söyleyin. Onlar sizden pilin altında yazan seri numarasını isteyecek ve UPS ücretsiz gönderi kodu verecek. UPS kargosunu çağırarak ya da şubeye giderek kodu ileteceksiniz ve onlar sizin için servise gönderecek. Bir süre sonra servis size yeni nesil Xbox kolu gönderecek.
Verilen gönderim kodunun süresi 1 ay ve ben uzun süre sonra gönderdiğim için bu kadar uzun sürdü.

Dosya Ekleri

• xbox.png
    xbox.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 68
Bu siteden Xbox oyun kumandası değişim talebinde bulundum. Ancak, pilin altındaki seri no'nun tespit edilemediği uyarısını verdi. "Kumandayı sisteme kaydedin" dedi. Ancak sisteme kayıt da yapamadım. Seri no'yu tanımadı. Yine de cihazı satın aldığınızı kanıtlayıp değişim talebinde bulunabilirsiniz uyarısını verdi. Amazon.com.tr faturasının pdf dosyasını ve irsaliyesinin, kumandanın, kutusunun, garanti belgesinin ve pil altındaki seri no'sunun fotosunu ekleyip formu doldurdum. Bakalım nasıl bir dönüş yapacaklar?

Bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu. Müşteri hizmetlerine seri no'yu söyledikten sonra yardımcı oluyorlardı ve süreç uzamıyordu. Benden herhangi bir fatura vs. istemediler. Gönderdiğim kumanda konsolumun yanında gelen değil e-ticaret sitesinden aldığım kumandaydı ve faturası nerede onu bile bilmiyorum.

Bu kadar uğraşmanıza gerek yoktu. Müşteri hizmetlerine seri no'yu söyledikten sonra yardımcı oluyorlardı ve süreç uzamıyordu. Benden herhangi bir fatura vs. istemediler. Gönderdiğim kumanda konsolumun yanında gelen değil e-ticaret sitesinden aldığım kumandaydı ve faturası nerede onu bile bilmiyorum.

24 saat içerisinde geri dönüş yapacaklarmış. Geri dönüş olmazsa, artık telefon açarım.

Yenisi için ne kadar süre beklemek zorunda kaldınız? Bir de bendeki kırmızı renk. Umarım aynı renkte bir kumanda gönderirler.
24 saat içerisinde geri dönüş yapacaklarını söylemelerine rağmen, Microsoft'tan herhangi bir dönüş olmadı. Servis talebi yaptığım ticket no'sundan sorgu bile yapamıyorum. Takip linkinde sorgu yapabilecek tool bile yok.

Yukarıdaki linkten "bir arama isteyin" seçeneğini tercih ettiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Direkt servis talebi için telefon numarası var mı?
Ekran Alıntısı.PNG

Not: Cep telefonu için bu hatayı veriyormuş. Sabit telefon verince Microsoft müşteri temsilcisi hemen geri dönüş yaptı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı