Xbox One İçin 120 Hz Desteği Geliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Xbox One İçin 120 Hz Desteği Geliyor
Microsoft, Xbox One’ın görüntüleme yeteneklerini geliştiriyor. Günümüzde PC’ler ile konsollar sık sık karşılaştırmalara konu oluyorlar. PC’lerin konsollara göre en büyük avantajı, güncel donanımlara ve güncel teknolojilere uyum sağlamasının kolaylığı. Bir parça değişimiyle PC, önemli bir teknolojiye hazır hale gelebiliyor. Microsoft ise Xbox One konsolunun yeteneklerini yazılım güncellemeleriyle geliştirmeye devam ediyor. Xbox One’ın Nisan ayı güncellemesi […]

Devamı: Xbox One İçin 120 Hz Desteği Geliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Makale diğer yabancı kaynaklara göre çok eksik ve yanlış detay veriyor. Öncelikle Xbox One için 1440p çözünürlüğünün geldiği söyleniyor ancak bu sadece S ve X modelleri için dahil. OG One için de dahilmiş gibi anlatılmış makalede. Güncellemelerden bahsederken de sadece 1 konsoldan bahsedildiği için çoğu kişi yanlış anlayabilir. 120 Hz desteği gelebilir ancak buna daha da çok açıklık getirmek lazım. One S ve One modelleri 120 Hz desteğine sahip olabilir, ancak bütün oyunlarda bu yenileme hızına ulaşamayacak. Çünkü bunu oyunlar da desteklemeyecek, çoğu oyun bile X modelinde Performans modunda 60 FPS desteklemiyor veya 4K Enhanced Title altına girmedi çünkü oyun developerları ile alakalı bir durum. Her neyse, açıklık getirmek lazım bunlara. Bu güncelleme hakkında bilgi veren çoğu makalede bu bilgilendirmeler yer alıyor.

Bana göre de senin yorumun hadsiz. Askerlik arkadaşım mısın ya da tanıdığım samimi olduğun biri misin benim mesajımı alıntı yapıp yaptığım yoruma saçma diyorsun? Görüşümü belirtirim seni de zerre ilgilendirmez saçma olup olmadığı.
Mesaj alıntılama sadece askerlik arkadaşları veya samimi arkadaşlar tarafından yapılmıyor. Forumda bir fonksiyon sadece. Şaka amaçlı ve yumuşak bir şekilde gülerek yaptığım yorumu bu kadar ciddiye alıp hadsiz diye küçük düşürmenize gerek yoktu. Ancak bütün bunların yanı sıra Xbox'da oyun yok nasıl bir yorumdur, hangi açıdan bakarsanız bakın oyun yokken özellik eklesen neye yarar yorumundan çıkarılabilecek hiç bir anlam yok. Exclusive oyun yok deseydiniz tamam derdim hani ama Xbox platformunu her fırsatta her yerde bu kadar kötülemenize ne gerek var? Kendi görüşlerinizi kendinize saklayın demiyorum ama bu "Oyun yok" görüşü nedir yani? Sizin gibiler forumda gezinip Xbox < PS havasıyla her yerde yanlış bilgi saçıyor. Özellikle Xbox platformuna 120 Hz özelliği eklendi başlıklı makaleye "Benim en son hatırladığım Dark Souls 3 gibi bazı oyunlarda 30 FPS veremiyordu. Onu da geçtim konsola oyun yokken özellik eklesen neye yarar." yapan birisinden ne beklenir ki? Bilgisizlik. Cahillik. Xbox One konsolunun oyunlarda 120 Hz vereceğini sanıp 30 FPS zor veriyor demeniz ve oyunlar yok yorumunuz tamamen saçma ve mantıksız.

Xbox platformunda son zamanlarda güzel güncellemeler ve ayaklanmalar oldu denebilir, sonuçta oyuncu dostu bir platform. 1440p, daha yüksek yenileme hızları, FreeSync gibi oyuncuların çoğunun istediği özellikleri sunuyorlar. Ancak sizin gibilerin gelip de alaycı ve saçma aşağılayıcı yorumlar yapıp kötülemenize izin veremem. Yaptığınız kısaca ayıp, emeğe saygısızlıktır bana göre.

Not: Moderatörler mesajlarımı sildikçe tekrar yazacağım. Neden mi? Bu kadar yanlış ve bana göre saçma yorumlara izin vermek istemiyorum. Forumda bir çok insan bu tarz yorumlar yapıp yanlış bilgilendiriyor insanları. İyi güzel de, gidin Xbox kategorisinde yapın bu muhabbetleri. Burada Xbox'a 120 Hz desteği geliyor makalesinde bu tarz yorum yapmanın anlamı nedir ki?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı