Xbox One S kontrolcüsü için Şarj Kiti vs Şarj Edilebilir Piller

Lady Hellbender

Kilopat
Merhaba,

2020 Nisan aylarında Hepsiburada'dan Xbox One Play & Charge Kit ürünü temin ettim. (Bağlantı veremiyorum çünkü ürün satıcıda mevcut değil.)
1663576246479.png
Dün akşam saatlerinde, uzun zamandır Xbox One S kontrolcüsünü kullanmadığımı ve şarj etmediğimi farkettim. Şarja taktığımda kolun anlık titrediğini ancak USB girişin önündeki turuncu/beyaz ışık yanmadığını farkettim. Uzun uğraşlar sonucunda anladım ki almış olduğum Xbox şarj kitindeki bataryanın ömrü dolmuş. Dolayısıyla sorularım şunlardır:
  1. Xbox One Play & Charge Kit'teki bataryaların ömrü 2 yıl civarında mıdır? Bu yaşananlar normal midir? (Not: Düzenli bir şekilde şarj ediyorum.)
  2. Aynısından yeni bir şarj kiti (Xbox One Play & Charge Kit) almalı mıyım? Yoksa geçen ay aldığım Duracell Şarj Edilebilir AA 1300mAh ve Duracell CEF 14 Şarj Aleti ile kullanmam mantıklı mıdır? (Not: Almış olduğum Duracell şarj edilebilir pillerin, Xbox kolu ile şarj edilemediğini biliyorum, dolayısıyla bittiğinde/bitecek olduğunda Duracell CEF 14 şarj aleti ile şarj edeceğim.)
  3. Piller konusunda özellikle bu konuda titiz olduğum için kullanım ve şarj etme konusunda önerileriniz var mıdır?
Saygılarımla.

@Yener K. hocam; bu konu hakkında bilginiz varsa, fikriniz benim için önemlidir.

Bende de Xbox series Controller var PC için almıştım. Yaklaşık bir sene oldu alalı. Aldığım zaman 4 adet Duracell şarj edilebilir pil ve şarj cihazı almıştım. Şarj aleti sürekliprizde takılı duruyor ve üstünde de 2 tane pil sürekli bulunuyor. Controllerın üzerindeki piller bitince diğerleriyle değiştiriyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ve şarj aleti piller şarj olunca şarjı kestiği için pillerde bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Ayrıca charge kitine göre daha ekonomik bir yol. Pillerde bir sıkıntı olursa pilleri yenilemek yeterli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de şarjlı pil daha iyi. Yedeği de olsun değiştirip devam edersiniz. Bazen olur olmadık zamanlarda bitiyor.

• Bilmiyorum ama 2 yıl az bence.
  • Bence şarj edilebilir pil daha iyi. Daha uygun ve daha kullanışlı bence.
  • Pil dolduğunda şarjdan çekmeye özen göster. Onun dışında güneşe ve fazla sıcak yerlere koymamaya özen gösterirsen yeterli olur.
Dediğiniz gibi 2 yıl içerisinde ömrü bitmesi garibime gitti. Önerinizi dikkate alacağım.

Bende de Xbox series Controller var PC için almıştım. Yaklaşık bir sene oldu alalı. Aldığım zaman 4 adet Duracell şarj edilebilir pil ve şarj cihazı almıştım. Şarj aleti sürekli prizde takılı duruyor ve üstünde de 2 tane pil sürekli bulunuyor. Controllerın üzerindeki piller bitince diğerleriyle değiştiriyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Ve şarj aleti piller şarj olunca şarjı kestiği için pillerde bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Ayrıca charge kitine göre daha ekonomik bir yol. Pillerde bir sıkıntı olursa pilleri yenilemek yeterli.
Şarj aletini pille beraber prizde tutmak ve zararlı değil midir?

Uzun süre şarj etmediysen böyle sorunla karşılaşmış olabilirsin. Şarjlı pil alabilirsin, veya herhangi marketten en ucuz pili al kullan.
Büyük ihtimalle öyle oldu, yaklaşık 1 aydır kullanmadıydım ve kullanmadığım zamanlardaki şarjı muhtemel %50 civarındaydı. Ancak ilk mesajımda belirttiğim gibi elimde Duracell Şarj aleti ve şarj edilebilir piller mevcut.

Bence de şarjlı pil daha iyi. Yedeği de olsun değiştirip devam edersiniz. Bazen olur olmadık zamanlarda bitiyor.
Öneriniz için teşekkür ediyorum. O halde elimdeki şarj aleti ve şarj edilebilir pillerle devam edeceğim.

Geri
Yukarı