Xbox oyun hesabı almak

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben ucuz olduğu için hesaplı oyun almak istiyorum, oyunu başka bir hesaptan indirmem gerekecek bunu kendi profilimde oynama şansım var mı? Bir de olurda kendi profilimde oynayabiliyor olursam indirdiğim hesap giderse oyunu oynayamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben ucuz olduğu için hesaplı oyun almak istiyorum, oyunu başka bir hesaptan indirmem gerekecek bunu kendi profilimde oynama şansım var mı? Bir de olurda kendi profilimde oynayabiliyor olursam indirdiğim hesap giderse oyunu oynayamaz mıyım?
Giriş yaptığınız hesaptan oynarısınız

Aldığınız hesaptan oyunu indirtikten sonra yeni profil ekleyerek kendi kariyerinizi oluşturabiliyorsunuz.
En azından Forza Horizon 4 için oluyordu. Büyük ihtimal başka oyunlar içinde geçerlidir.

Xbox One konsolu için konuşmak gerekirse alacağınız hesabı giriş Xbox'ı yapın. İstediğiniz hesaptan o oyunu oynayabilirsiniz. Giriş Xbox'ı yaptıktan sonra o hesaba girmenize gerek kalmadan diğer hesaplardan oynayabiliyorsunuz.

Merhabalar. Bizzat kendimde dediğiniz türden hesap kullanıyorum. Bir başkasından belli ücret karşılığında COD:MW aldım. Bana verilen hesapta oyunu indirdim. Daha sonrasında yapmanız gereken aynen şu:
-Verilen hesapta oyuna giriş yapın.
-Oyuna giriş yaptıktan sonra X tuşuna basıp "Hesap Değiştir" sekmesini seçin ve ana (kendi) hesabınıza giriş yapın.

Bu yaptığınız işlemden sonra yapmış olduğunuz save, başarım vb. durumlar hesabınıza işlenecektir.
Dediğiniz durumda şu oyunları halen oynamaktayım
  • The Witcher 3: WH
  • COD:MW
  • Sekiro SDT
  • COD WWII
  • AC:Origins-Odyssey
  • Rise of The Tomb Raider
Bu oyunlarda bizzat oynadım ve bu zamana kadar herhangi bir sorunda yaşamadım.

Diğer sorunuza gelelim. Eğer ki oyunu indirmiş olduğunuz hesap Xbox oturumundan çıkarsa; oyuna girdiğinizde sizden oturum açmanızı ister. Fakat sizde oyunun satın alınmış olan oturumu (hesabı) yok ise maalesef ki oyuna girmeniz mümkün olmayacak. Xbox 360 adına pek bir şey diyemem çünkü orda ufak bi' bug vardı sanırım.
Xbox One ve sonraki nesiller için konuşursak aynen altını çizdiğim yerdeki gibi olacaktır.

Geri
Yukarı