Xbox Series S 2K@120Hz görüntü alma

mucahit96

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Excalibur 27" 144Hz E27QHD-G monitör satın aldım. Monitörde HDMI 2.0 desteği var. Xbox Series S ile bağladığım zaman Xbox ayarlarında 2K ile 120Hz alamıyorum. 1080p ile 120Hz verirken 1440p ile 60Hz vermekte.
Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?
Hem Xbox kablosu hem monitör ile gelen kablo ile denedim fakat durum değişmiyor.

HDMI 2.1 istiyor bildiğim kadarıyla 2K 120Hz için.
Tablolarda 2k 120hz için 2.0 yeterli olduğu gösteriyor.
Monitörünüz 1080p 144 Hz mi ? Yoksa 2k 144 Hz mi ?
Kendim deneyimleyemedim fakat, inceleme videolarında 2k 144hz olarak yer alıyor.
Cihaz her oyunda vermeyebilir. Bazı monitorlerde de HDMI ile bu destek olmayabilir. Genelde DP ile bu desteği sunarlar.
Şöyle ki herhangi bir oyun açmadan henüz xboxın ayarlar kısmında bu sorunlar karşılaşıyorum. Xbox genel ayarlarında TV & görüntü seçenekleri kısmında 1440p ve 120hz aynı anda seçilemiyor.

Eğer birden fazla HDMI girişi varsa monitörde, hepsini deneyin.
TV lerde bazı portlar daha üst versiyon oluyor.
Mesela XF90 da 4 porttan 2si 4K HDR Atmos vs.. destekliyor.
HDMI1 ve HDMI2 girişi mevcut, kitapçığında da HDMI2 girişinin 1.4 versiyon olduğunu yazıyor, ikisinde de denedim sonuç maalesef aynı

Merhabalar.

Excalibur 27" 144Hz E27QHD-G monitör satın aldım. Monitörde HDMI 2.0 desteği var. Xbox Series S ile bağladığım zaman Xbox ayarlarında 2K ile 120Hz alamıyorum. 1080p ile 120Hz verirken 1440p ile 60Hz vermekte.
Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?
Hem Xbox kablosu hem monitör ile gelen kablo ile denedim fakat durum değişmiyor.
Dostum sırasıyla yazacağım ayarı aktif et 2k 120fps alırsın.

Öncelikle hdmi 1 girişine yap bağlantını, sonrasında sırayla xbox ın ayarlar - genel - tv ve görüntü secenekleri - video uyumluluğu ve aşırı tarama - geçersiz kılmalar kısmı. Bu son yazdığım kısım sende muhtemelen hdmi seçili onu otomatik algıla yap ve gel geri normal çözünürlük ayarlarını yap keyfine bak.

Geri
Yukarı