Xbox Series S için TV mi, monitör mü daha uygun?

Çağdaş Can

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yakın zamanda Xbox Series S almayı düşünüyorum. Halihazırda kullandığım bir televizyonum veya monitörüm yok. Bazı forumlarda monitörün televizyona nazaran daha iyi görüntü verdiğini okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Siz hangisini önerirsiniz? Önerebileceğiniz bir monitör veya televizyon modellerinizi atabilirseniz sevinirim.

Bence koltuğa yayılıp min 60" bir televizyonda oynamak en iyisi ama Series S'in 120FPS desteği olduğu için monitör diyorum. 4K 120Hz televizyonda bir seçenek ama Series S 4k konsolu değil.

Monitör daha iyidir ama konsolun raconu TV'de olur. Odanın içine güzel büyük TV alabilirsen çok daha güzel olur. Salondan oynamaman tavsiyemdir çünkü sizin ev nasıldır bilmem ama millet çok sataşıyor yada cinsel sahnelerde kıyamet kopmuş gibi ayıplıyorlar.

Ben büyük ekranda oyuna hakim olamıyorum. O yüzden monitör tercih ediyorum. Ama monitör alırsanız mutlaka ama mutlaka hoparlörlü bir monitör öneririm. Yoksa kulaklık takmak zorunda kalıyorsunuz harici bir monitör bağlamak mümkün değil gibi xboxa. Ama hikaye ağırlıklı oynayacaksanız büyük ekran yani televizyon da öneririm.

Herkese merhaba, yakın zamanda Xbox Series S almayı düşünüyorum. Halihazırda kullandığım bir televizyonum veya monitörüm yok. Bazı forumlarda monitörün televizyona nazaran daha iyi görüntü verdiğini okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum. Siz hangisini önerirsiniz? Önerebileceğiniz bir monitör veya televizyon modellerinizi atabilirseniz sevinirim.

Rekabetçi-indie oyunlar oynamıyorsanız veya büyük ekranda konsantrasyon sıkıntınız yoksa monitöre gerek olacağını düşünmüyorum ben. TV'nin karşısında rahatça uzanıp oynamak çok daha cazip geliyor bana şahsen :)

Toplu cevap vereyim, çok fazla oyun oynayan birisi değilim akşamları işten geldiğimde 2-3 saat keyfi oynuyorum yani biraz konfor istiyorum. Bunun için Televizyonu tercih edeceğim galiba, iletileriniz için teşekkürler.

Toplu cevap vereyim, çok fazla oyun oynayan birisi değilim akşamları işten geldiğimde 2-3 saat keyfi oynuyorum yani biraz konfor istiyorum. Bunun için Televizyonu tercih edeceğim galiba, iletileriniz için teşekkürler.

120 FPS shooter oyunu oynamak gibi düşünceniz yoksa TV alın direkt hocam. Hem hikayeli oyunlar, hem FIFA-NBA-Forza-Flight Simulator türevi simülasyon oyunlarını büyük ekranda oynamak daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı