Xbox Series X için monitör önerisi

Bütçe
2000

lumy

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Xbox için monitör bakıyorum ve aklıma takılan birkaç soru var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
İlk sorum:
Xbox sadece HDMI desteklediği için ve maksimum 120 Hz verebildiği için alacağım ekranın HDMI 2.1 desteklemesi zorunlu mu 120 Hz alabilmem için? Kısaca HDMI 2.0 120 Hz. Veriyor mu?

İkinci sorum paneller üzerine olacak.
VA panel tipine sahip birkaç ekranı incelediğimde Ghost sorunu olduğunu gördüm. Bu VA panel tipine özgü bir sorun mu yoksa o ürüne ait sorunlar mı? Malum, bütçem fazla yok. Uygun fiyatlı ürünler genelde VA oluyor.

Son sorum ise:
2000 Türk lirasının altında ekran önerilerinizi alabilir miyim? Genel olarak FreeSync destekleyen 144Hz veya üstü ve kesinlikle Display Port olması gerekmekte PC içinde kullanacağım için. Bu fiyata biraz zor ama bütçemi çok aşmadan bu özelliklerde 2K monitörlerde önerebilirsiniz indirimleri kovalarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusuruma bakmayın geç yanıt veriyorum. Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Az önce kardeşimle istişare ederken bir monitör aklımıza çok yattı.
Monster Aryond A32 2K bir ekran ve ekran boyu da oldukça büyük, yenileme hızı da aradığım kriterlere uyuyor. Biraz araştırma yaptım forumda bazıları Ghost problemi yaşamış, bazıları yaşamamış 2500 TL fiyata Xbox için uygun bir monitör olacağını düşünüyorum. Varsa fikirlerinize açığım.

Kusuruma bakmayın geç yanıt veriyorum. Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Az önce kardeşimle istişare ederken bir monitör aklımıza çok yattı.
Monster Aryond A32 2K bir ekran ve ekran boyu da oldukça büyük, yenileme hızı da aradığım kriterlere uyuyor. Biraz araştırma yaptım forumda bazıları Ghost problemi yaşamış, bazıları yaşamamış 2500 TL fiyata Xbox için uygun bir monitör olacağını düşünüyorum. Varsa fikirlerinize açığım.
Almayın.

Geri
Yukarı