Xbox Series X mi PS5 mi?

Bir oyuna 500-1000TL verme imkanınız yoksa, 30 liraya yüzlerce oyundan oluşan kütüphaneden yararlanmak istiyorsanız, XBOX alın. Hatta bence XBOX Series S alın, keza Series X'in oynatabilip de S'in oynatamayacağı bir oyun yok. Series S'in gücünün yetmediği oyunlar çıktığında zaten Xcloud ile bu oyunları oynayabiliyor olacaksınız muhtemelen.

PlayStation'da kardeşlik sistemi ile alım satım yaparak oyunları en fazla çok düşük maliyet ile oynarsınız. Böyle oyunlar çok pahalı yorumlarını dikkate almayınız.
Xbox'ta da kardeşlik sistemi var. İlaveten oyunlar çok pahalı. Far Cry 5 780 TL civarlarında satılıyor PS tarafında.

Hocam yani kişisel bir şey bu sorunun cevabı. Ben kendime göre PS5 aldım. Başkası gider Series X alır. Ben Sony oyunlarını sevdiğim için PS5 aldım. Diskli sürüm aldığım içinde oyunları al sat veya takas yapıyorum böylelikle oyunlar ucuza geliyor isterdim Game Pass gibi bir sistem olsun. PS Plus ile de ayda 3-4 oyun ve 20 tane kaliteli PS4 oyun kütüphanesine sahip oldum. Her zaman kontrolcüde analogların yan yana olmasından yanayım. DualSense hem hacimce büyümüş zaten sunduğu gerçeklik apayrı bir his. Oyunların çok çok hızlı açılmasını da seviyorum. Bu şeylere de PS5 cevap verdi. Kendimce doğru tercih yaptığımı düşünüyorum.
Sony oyunları senin için önemli değilse veya Xbox kolundaki analoglar sorun değilse Xbox alabilirsin.
Yeni nesil oyunlar pahalı. PS Store içlerinde en çok tecavüz edeni kabul ama genelde fiyatlar birbirine yakın. RE8 gibi 3. parti oyunların fiyatları benzer 3-5 kuruş aşağı yukarı olur ama aynıdır hemen hemen.

bende ps5 kullanıcısıyım araştırdığım kadarıyla ps5 ile xbox sx oyun fiyatları arasında pek fark yok gerek analog gerek efsane exclusive oyunlardan dolayı ps5 derim hem sony konsola microsoftdan daha fazzla önem veriyor

Yeni konular

Geri
Yukarı