Xbox ücretsiz Online oyunlar için Game Pass şart mı?

samtiger

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Series X alarak aranıza katıldım. Şu anlık Apex, Fortnite gibi ücretsiz oyunları oynamak için aldım. Bunlar için Game Pass vs bir şey almam gerekli mi? Almam gerekiyorsa ne almam gerekiyor?

Merhaba, Series X alarak aranıza katıldım. Şu anlık Apex, Fortnite gibi ücretsiz oyunları oynamak için aldım. Bunlar için Game Pass vs bir şey almam gerekli mi? Almam gerekiyorsa ne almam gerekiyor?

Ücretsiz oyunlarda Live gibi üyelikler gerektirmiyor sanırsam şu anda Game Pass geçerli Live yerine.

Ücretsiz oyunlarda Live gibi üyelikler gerektirmiyor sanırsam şu anda Game Pass geçerli Live yerine.
Çok kişi gerekmiyor yazmış ben de öyle okudum haberlerde ama emin olamamıştım. Şuan PS'teki gibi sistem gelmiş sanırım. PS'te ücretsiz oyunların online hizmetlerine ücretsiz erişim var ama ücretli oyunların online erişimleri için PS PLUS şart.

Sanırım anladığım kadarıyla Xbox'ta da ücretsiz oyunların online hizmetine ücretsiz, ücretli oyunların online hizmetlerine ise Game Pass şart gözüküyor.

Çok kişi gerekmiyor yazmış ben de öyle okudum haberlerde ama emin olamamıştım. Şuan PS'teki gibi sistem gelmiş sanırım. PS'te ücretsiz oyunların online hizmetlerine ücretsiz erişim var ama ücretli oyunların online erişimleri için PS PLUS şart.

Sanırım anladığım kadarıyla Xbox'ta da ücretsiz oyunların online hizmetine ücretsiz, ücretli oyunların online hizmetlerine ise Game Pass şart gözüküyor.
Hocam game pass değil de live uyeligidir o bahsettiğiniz.

Çok kişi gerekmiyor yazmış ben de öyle okudum haberlerde ama emin olamamıştım. Şu an PS'teki gibi sistem gelmiş sanırım. PS'te ücretsiz oyunların Online hizmetlerine ücretsiz erişim var ama ücretli oyunların Online erişimleri için PS Plus şart.

Sanırım anladığım kadarıyla Xbox'ta da ücretsiz oyunların Online hizmetine ücretsiz, ücretli oyunların Online hizmetlerine ise Game Pass şart gözüküyor.

Evet Nintendo, PS, Xbox konsollarda ücretli bir oyun aldığınızda mecburen üyelik gerektiriyor (Online)

Ücretsiz oyunlar için hiçbir üyelik gerekmiyor.Eğer ücret ödeyerek bir bir oyun alıp online oynamak istersenizde sadece XBOX LİVE GOLD almanız yeterlidir.Gamepass alacak olursanız da şu yöntemi tavsiye ederim açıkçası ben öyle yapıyorum tamamen güvenilir: İnternetten 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği alıyorsunuz(tercihe göre 3 adet alıp 3 senelik yapabilirsiniz.) daha sonra xbox üzerinden 1 aylık Xbox Gamepas ULTİMATE üyeliği alınca,o satın aldığınız Live goldlarda Gamepass Ultimate’e çeviriliyor.Çok yaygın bir yol bu ben böyle alıyorum en son geçen yaz almıştım ama yakın zamanda arkadaşlarımda aldı böyle bir sorun sıkıntısı yok.
Bu videoda detaylıca anlatılmış bakabilirsiniz.

Not:Gamepass sadece oyun kiraladığınız yani oyun kütüphanesine eriştğiniz üyeliktir.Ancak GAMEPASS ULTİMATE ise içinde hem gamepass hem de xbox live gold barındırır.Bu sebeple ayrı ayrı live gold(30tl)+ gamepass(30tl) vermek yerine Gamepass Ultimate almak çok daha mantıklıdır(45tl) ancak söylediğim yöntemle yaparsanız çok çok daha mantıklıdır çünkü aylığını 35-36 tl ye getirirsiniz:)

Ücretsiz oyunlar için hiçbir üyelik gerekmiyor. Eğer ücret ödeyerek bir bir oyun alıp Online oynamak istersenizde sadece Xbox Live Gold almanız yeterlidir. Game Pass alacak olursanız da şu yöntemi tavsiye ederim açıkçası ben öyle yapıyorum tamamen güvenilir: İnternetten 12 aylık Xbox Live Gold üyeliği alıyorsunuz(tercihe göre 3 adet alıp 3 senelik yapabilirsiniz.) Daha sonra Xbox üzerinden 1 aylık Xbox Gamepas Ultimate üyeliği alınca, o satın aldığınız Live Gold'larda Game Pass Ultimate'e çeviriliyor. Çok yaygın bir yol bu ben böyle alıyorum en son geçen yaz almıştım ama yakın zamanda arkadaşlarımda aldı böyle bir sorun sıkıntısı yok.
Bu videoda detaylıca anlatılmış bakabilirsiniz.

Not: Game Pass sadece oyun kiraladığınız yani oyun kütüphanesine eriştğiniz üyeliktir. Ancak Game Pass Ultimate ise içinde hem Game Pass hem de Xbox Live Gold barındırır. Bu sebeple ayrı ayrı Live Gold(30TL)+ Game Pass(30TL) vermek yerine Game Pass Ultimate almak çok daha mantıklıdır(45TL) ancak söylediğim yöntemle yaparsanız çok çok daha mantıklıdır çünkü aylığını 35-36 TL'ye getirirsiniz:)

Anladım hocam peki 1 aylık Ultimate alınca 12aylık Live Gold üyeliğin hepsi mi Ultimate dönüşüyor yoksa 1 aylık kısmı mı?

Geri
Yukarı